Marcin Wójcik [email protected]

Turyści w Ustce nie szukają dyskotek

Turyści wypoczywający w Ustce to zazwyczaj rodziny z dziećmi, które nie są zainteresowane dyskotekami. Najczęściej wspominali statek Dragon, ale to nie Fot. Łukasz Capar Turyści wypoczywający w Ustce to zazwyczaj rodziny z dziećmi, które nie są zainteresowane dyskotekami. Najczęściej wspominali statek Dragon, ale to nie jedyne miejsce do zabawy w Ustce.
Marcin Wójcik [email protected]

Turyści wypoczywający w Ustce nie są skłonni do imprezowania. Mimo to jest gdzie się rozerwać

Nieoficjalnie za imprezową stolicę wakacyjnej Polski uznaje się Sopot i Mielno. W tych nadmorskich kurortach na żądnych zabawy turystów i mieszkańców czeka szeroki wachlarz klubów i dyskotek, a większość z nich działa także poza sezonem. Ustka, mimo nadmorskiego położenia, nie jest uznawana za polską Ibizę, ale wypoczywający w tym mieście turyści mogą zapragnąć wieczornej zabawy tanecznej. Pytani przez nas turyści, w różnym wieku, nie mieli zbyt dużej wiedzy o usteckich klubach i dyskotekach. Większość z nich przyjechała tutaj z rodzinami i to z nimi spędza czas. Na spokojnie.

- Od lat już nie tańczę. Wiem tylko, że na statku Dragon można się pobawić, ale to raczej nie dla mnie - mówi turysta z Chełmna. Podobne zdanie mieli młodzi ludzie, którzy - wydawać by się mogło - chętniej wybiorą się na imprezę niż mieszkaniec Chełmna. Okazuje się jednak, że wolą raczej pozwiedzać, zrobić zdjęcia, dobrze zjeść. - Jestem tu od paru godzin, nie zostanę zbyt długo. Chciałem zrobić parę zdjęć i nacieszyć się naturą i Bałtykiem - mówi jeden z nich, spotkany w usteckim porcie. Pozostali turyści, najczęściej wskazywali statek Dragon, ale nie każdy z nich zdecydował się na zabawę na pokładzie. Ci, którzy mają za sobą dyskotekę na morzu, byli zdecydowanie zadowoleni.

Niskie zainteresowanie imprezami tanecznymi nie dziwi Włodzimierza Wolskiego z Lokalnej Organizacji Turystycznej w Ustce. - Ustka jest przede wszystkim kurortem rodzinnym. Przyjeżdżają do nas najczęściej rodzice z dziećmi. Aczkolwiek jest wiele osób zainteresowanych wieczornymi zabawami. Wówczas polecamy najbardziej popularne miejsca, czyli dyskotekę Sferique na plaży, wspominany już statek Dragon, a także dyskotekę w Hotelu Lubicz. Ponadto jest w Ustce sporo innych miejsc, w których można posłuchać muzyki na żywo - Columbus przy latarni morskiej i klub Ramydada. O ten drugi jest sporo pytań ze strony turystów. Odbywają się tam cykliczne imprezy kameralne, ciekawe koncerty. Dodatkowo także miasto organizuje dla turystów różne imprezy plenerowe, także oferta kulturalnorozrywkowa jest bogata.

Marcin Wójcik [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.