Sławomir Bobbe

Turyści jednak wolą Bydgoszcz od Torunia

Za połowę udzielonych miejsc noclegowych odpowiadają  uzdrowiska głównie w Ciechocinku i Inowrocławiu Fot. Jacek Smarz Za połowę udzielonych miejsc noclegowych odpowiadają uzdrowiska głównie w Ciechocinku i Inowrocławiu


Sławomir Bobbe

Statystyki są budujące - do Torunia ciągle przyjeżdża więcej turystów niż do Bydgoszczy, ale to u nas częściej nocują i zostają na dłużej.

Bydgoszcz udzieliła w zeszłym roku niemal 115 tysięcy noclegów dla 38 tysięcy turystów - wynika zdanych Głównego Urzędu Statystycznego. Turystów było oczywiście więcej, ale wliczani do statystyk są tylko ci, którzy nocowali u nas przynajmniej jedną noc i korzystali z oficjalnych obiektów noclegowych.

Wśród unijnych gości najwięcej było Niemców (niemal 10 tysięcy), Brytyjczyków (niewiele ponad 4 tysiące) i Ukraińców (3171), a także obywateli USA i Rosji. Co ciekawe, to jednak Ukraińcy (bez statusu rezydenta, bo osoby z takim statusem nie są traktowani przez GUS jako turyści)) generowali największy ruch w noclegowym interesie. Na ponad 114 tysięcy noclegów, aż 25 tysięcy dotyczy właśnie Ukraińców, Niemcy z niecałymi 23 tysiącami noclegów znaleźli się na drugim miejscu, na trzecim znaleźli się Brytyjczycy (9428).

Dla porównania w Toruniu udzielono w zeszłym roku 78 tysięcy noclegów turystom zagranicznym bez statusu rezydenta. To spora niespodzianka, bo przez lata nasz mniejszy sąsiad był w tej kategorii nie do pobicia. Najwięcej gości noclegowych w Toruniu przyjeżdża z Niemiec.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.