Aleksander [email protected]

Trzeba doceniać poświęcenie strażaków. Cały rok nas ratują, a tylko raz w maju świętują

Przy okazji uroczystości medale za zasługi pożarnicze odebrali ochotnicy Michał Lurka i Wiesław Jarząb. Fot. archiwum gmina Więcbork Przy okazji uroczystości medale za zasługi pożarnicze odebrali ochotnicy Michał Lurka i Wiesław Jarząb.
Aleksander [email protected]

Często są pierwsi na miejscu zdarzenia i ratują nas w potrzebie. Za to należą im się odznaki i medale, choć nie dla nich się poświęcają.

Strażacy ochotnicy nie są już tymi samymi druhami jak dziesięć czy dwadzieścia lat temu. Są lepiej wyszkoleni, lepiej ubrani, dysponują też o wiele lepszym sprzętem. Nie zmieniło się tylko jedno - nadal chcą społecznie pomagać innym, bo ekwiwalent, który otrzymują jest niski, a często też przeznaczany na potrzeby OSP.

Maj jest miesiącem strażaków, bo w tych dniach obchodzą swoje święto. Ostatnio na uroczystej zbiórce spotkali się ochotnicy z Sypniewa. Ani ich, ani mieszkańców nie zaskoczył dźwięk syreny, choć tę coraz częściej zastępują już sms-y.

W Sypniewie spotkali się druhowie z całej gminy. Wspomogła ich Więcborska Orkiestra Dęta i mażoretki z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku.

Po mszy uroczystości odbyły się przy OSP. Były życzenia i podziękowania, a wyróżniający się członkowie otrzymali medale i odznaki.

Złote Odznaki Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej odebrały Magdalena Fedder i Dominika Nickiel, srebrne Paulina Pyszke i Hanna Tomasz, a brązowe Wioleta Kotuniak i Paulina Kozub.

Medal za zasługi pożarnicze odebrali Michał Lurka i Wiesław Jarząb. Odznakę Strażak Wzorowy otrzymali natomiast Wojciech Białczyk, Arkadiusz Lurka, Dawid Zaborowski i Michał Małek.

Przekazano też oficjalnie pojazdy jednostkom OSP Sypniewo i Jastrzębiec oraz do gminy Więcbork.

A chętni do wstąpienia w szerego ochotników, również ci w drużynach młodzieżowych, nadal są mile widziani.

Aleksander [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.