Grzegorz Drążek

Trudny miesiąc dla kierowców w Stargardzie. W bólach rodzi się rondo

Roboty prowadzone są od połowy maja tego roku. Koszt inwestycji to około 360 tysięcy złotych. Roboty prowadzone są od połowy maja tego roku. Koszt inwestycji to około 360 tysięcy złotych.
Grzegorz Drążek

Kierowcy mają dość utrudnień spowodowanych przebudową skrzyżowania ulic Bema, Spokojnej, Różanej i Bogusława IV. Dobra wiadomość jest taka, że do 10 lipca roboty powinny się zakończyć.

Mijający tydzień nie był łatwy dla kierowców, którzy pokonują trasę w Stargardzie przez ulice: Różaną, Spokojną, Bema i Bogusława IV. W tym rejonie miasta od połowy maja trwa budowa ronda. A że to jedno z większych skrzyżowań w Stargardzie, to i są spore utrudnienia w ruchu.

- Szwankuje oznakowanie w okolicy przebudowywanego skrzyżowania - mówi kierowca, który w minioną środę zatelefonował do Głosu w sprawie budowy ronda. - W tym tygodniu kładziona jest nawierzchnia i czasowo nie ma przez to wjazdu w niektóre ulice. Tylko że kierowcy o tym nie wiedzą. A jak już od strony ulicy Broniewskiego ktoś wjechał na ulicę Różaną, to znalazł się w pułapce.

Stargardzianin mówi, że trzeba było długo czekać na przejazd.

- Ja spóźniłem się do pracy i pewnie nie tylko ja - denerwuje się kierowca. - A wystarczyło zaznaczyć, żeby nie wjeżdżać na razie w ulicę Różaną. Stamtąd wszystkich kierowali tylko w ulicę Spokojną, bo Bema była zamknięta. Nie pierwszy raz są takie kłopoty.

Inni kierowcy też zwracają uwagę, że lepiej można było rozwiązać kwestię informowania o utrudnieniach na skrzyżowaniu ulic Bema, Spokojnej, Różanej i Bogusława IV. Inżynier miasta zapewnia, że wyciągnięte zostaną z tego wnioski na przyszłość.

- W tej sytuacji pewnym rozwiązaniem mogą być wcześniej wydane komunikaty o utrudnieniach z przejazdem spowodowanych większym zakresem wykonywanych robót drogowych - uważa Grzegorz Chu-dzik, inżynier miasta. - Przy kolejnych tego typu inwestycjach postaramy się o takie komunikaty.

Inżynier miasta podkreśla, że w przypadku prowadzonej inwestycji u zbiegu ulic Bema, Spokojnej, Różanej i Bogusława IV założono, że ruch samochodowy nie będzie całkowicie zamykany. Że tylko okresowo nie będzie przejazdu przez którąś ulicę.

- Nie chcieliśmy całkowicie zamykać przejazdu, by mógł dojechać ciężki sprzęt - wyjaśnia Grzegorz Chudzik.

Inne uwagi zmotoryzowanych mieszkańców dotyczyły tego, że przejazd przez skrzyżowanie w czasie robót stwarzał spore problemy.

- Nierówności były takie, że trzeba było bardzo uważać, żeby nie uszkodzić auta - mówili mieszkańcy.

Kierowców ucieszy informacja, że już niebawem utrudnienia się skończą. W tym tygodniu wylewany był asfalt. Pozostanie jeszcze kwestia robót wykończeniowych i przygotowania oznakowania.

- W pierwszym tygodniu lipca planowany jest odbiór robót - informuje Grzegorz Chudzik. - Pełne udostępnienie skrzyżowania powinno nastąpić około 7 lipca, najpóźniej 10 lipca.

Wykonawcą robót u zbiegu ulic: Bema, Spokojnej, Różanej i Bogusława IV jest stargardzka firma Maxbud.

Grzegorz Drążek

Interesuje mnie wszystko to, co dzieje się w Stargardzie. Dlaczego? Bo stąd jestem i tutaj pracuję. Jestem dziennikarzem Głosu Szczecińskiego od roku 2001 i od początku pracuję w redakcji w Stargardzie. Publikuję na portalach internetowych stargard.naszemiasto.pl i GS24.pl. Pomagam czytelnikom rozwiązać ich problemy, opisuję codzienne wydarzenia z miasta, relacjonuję mecze koszykarzy Spójni Stargard, bywam na wydarzeniach kulturalnych, przygotowuję też bardzo lubiane przez czytelników archiwalne galerie zdjęć Stargardu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.