Bogumiła Rzeczkowska

Tropiciele z Północy wytropili gangstera

Tropiciele z Północy wytropili gangstera
Bogumiła Rzeczkowska

Kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej i policjanci z Pabianic zatrzymali mieszkańca Lęborka, który ukrywał się 17 lat.

– Kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej przy współpracy z policjantami z Pabianic, na terenie województwa łódzkiego, zatrzymali poszukiwanego mieszkańca Lęborka – informuje biuro prasowe pomorskiej policji. – Mężczyzna przez 17 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i dotychczas był nieuchwytny.

Wpadli na trop

46-letni mężczyzna był poszukiwany trzema listami gończymi, między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, ciężkie uszkodzenie ciała czy pozbawienie wolności drugiej osoby. Teraz został aresztowany. Stało się to dzięki temu, że funkcjonariusze z zespołu do spraw poszukiwań wydziału kryminalnego z gdańskiej komendy wojewódzkiej, zwani tropicielami z Północy, zdobyli informację, że poszukiwany przez mundurowych z Lęborka 46-latek przebywa prawdopodobnie w województwie łódzkim i ukrywa się na terenie posesji, gdzie prowadzona jest produkcyjna działalność gospodarcza.

– Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Gdańsku, mając takie informacje, postanowili je zweryfikować osobiście, biorąc pod uwagę rangę sprawy oraz dotychczasowe trudności z ujęciem poszukiwanego – czytamy w komunikacie. – Na miejscu, na terenie jednej z posesji w powiecie pabianickim, na podstawie nakazu przeszukania wystawionego przez Prokuraturę Okręgową w Siedlcach, policjanci zatrzymali poszukiwanego lęborczanina. W akcji wzięło udział kilkunastu policjantów, oprócz kryminalnych z Gdańska, także funkcjonariusze z KPP Pabianice.

Zerwał z gangsterką

Zatrzymany mężczyzna kilka lat temu zerwał całkowicie kontakt z dotychczasowym środowiskiem w miejscu zamieszkania. Ukrywał się w sumie przez 17 lat. – Według posiadanych informacji, zatrzymany mieszkaniec Lęborka dokonywał na zlecenie grup przestępczych na terenie Polski wymuszeń oraz uszkodzeń ciała w celu zastraszania członków konkurencyjnych grup przestępczych – dodaje biuro prasowe KWP w Gdańsku. – Teraz 46-latek trafił do aresztu. Odpowie za swoją dotychczasową działalność przestępczą.

Bogumiła Rzeczkowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

14,50 29,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.