Trochę szaleństwa nie zaszkodzi. Na ośnieżonym stoku

Czytaj dalej
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Marek Weckwerth

Trochę szaleństwa nie zaszkodzi. Na ośnieżonym stoku

Marek Weckwerth

W naszym regionie czynne są już wszystkie profesjonalnie przygotowane, sztucznie naśnieżane stoki narciarskie. Szusować można w Bydgoszczy, Unisławiu i Fojutowie.

Warunki pogodowe u schyłku ferii w województwie kujawsko-pomorskim są wprost idealne do uprawiania sportów zimowych, bo jest kilkustopniowy mróz, który zapewnił wyż znad Rosji. Temperatura odczuwalna jest nieco niższa, ze względu na umiarkowany wiatr ze wschodu.

Mróz będzie co prawda słabł, osiągając w sobotę minus trzy stopnie, zaś w niedzielę zero, a może nawet jeden stopień na plusie. Ale to wystarczy do utrzymania w należnej kondycji pokrywy śnieżnej. Wystarczy, bo noce będą mroźne i już od przyszłego tygodnia także w ciągu dnia słupek rtęci utrzymywać się będzie poniżej zera.

Jak przygotowane są stoki dla narciarzy w naszym regionie? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.