Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Jeśli najdroższe pokolenie polskiego futbolu nie wróci z mundialu z medalem, to historia nie będzie dla niego łaskawa

Tomasz Maleta Fot. Wojciech Wojtkielewicz Tomasz Maleta
Tomasz Maleta

W „Piłkarskim pokerze” jest scena, gdy Laguna i Bolo zamelinowali się w ośrodku wypoczynkowym nad zalewem Zegrzyńskim. W oczekiwaniu na interes życia oglądaj w telewizji autentyczną transmisję z pożegnania Michela Platiniego. Na ekranie przewijają się Pele, Maradona i inne tuzy światowego futbolu lat 80. - Mają chłopaki łeb do piłki, do szmalu, do wszystkiego. A my - wzdycha Laguna. A Bolo: - W tym kraju nikt nie ma głowy, dlaczego akurat mieliby mieć piłkarze... Poza nami.

Nie ulega wątpliwości, że 23 wybrańców Adama Nawałki na mundial w Rosji ma głowę do piłki, do szmalu, do wszystkiego. Są celebrytami, błyszczą w reklamach, królują na piłkarskich salonach Europy. Zresztą nie może być inaczej skoro - jak wycenili eksperci - biało-czerwona ekipa jest warta 275 mln euro. A przecież indywidualnie też koszą co swoje.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.