Tomasz Maleta

Tomasz Maleta: Awaria 2.0 czyli głosowanie na budżet obywatelski Białegostoku 2019

Tomasz Maleta Fot. Wojciech Wojtkielewicz Tomasz Maleta
Tomasz Maleta

Wyobraźmy sobie sytuację zgoła nie do wyobrażenia, że Polska prześcignęła w informatyzacji struktur państwowych Estonię i wybory samorządowe, takie jak chociażby te z poprzedniej niedzieli, oparte są na głosowaniu elektronicznym. Równolegle trwa cała ta nawalanka partyjno-towarzyska, ale wszyscy jej uczestniczy z dumą podkreślają jedną rzecz: internetowe oddanie głosu to dowód, że Polska dokonała cywilizacyjnego skoku w przyszłość. I nagle w dwóch ostatnich godzinach głosowania dochodzi do awarii.

Internauci-wyborcy oddają głosy, ale nie wiedzą, że gdzieś znikają w otchłani świata wirtualnego. Dopiero po trzech dnia informują o tym instytucje odpowiedzialne za przeprowadzenie głosowania nakazując jego powtórzenie dla tej grupy poszkodowanej. Już widzę i słyszę rwetes ze wszystkich stron, które przy dużym stopniu konfliktu politycznego domagają się ponownych wyborów dla wszystkich . A jeśli nie, to widzą powód do unieważnienia głosowania przez Sąd Najwyższy.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.