Marek Jaszczyński

To najnowocześniejszy w Polsce symulator kolejowy. Posłuży nauce maszynistów

To najnowocześniejszy w Polsce symulator kolejowy.  Posłuży nauce maszynistów
Marek Jaszczyński

To nie jest zabawka, ale pewnie każdy miłośnik kolei chciałby zasiąść za sterami pociągu. To urządzenie oddaje wrażenia prowadzenia prawdziwego pociągu.

Maszyna jest dziełem szczecińskiej firmy Autocomp Management, specjalizującej się w symulatorach. Projekt wnętrz kabiny wykonany został w ścisłej współpracy z producentem pociągów. Dzięki temu wyposażona jest w pulpit maszynisty identyczny jak stosowany w pociągach impuls II. Pierwsze trzy składy tego typu pojawiły się u nas w grudniu 2013 roku.

Symulator to nie tylko odwzorowanie samych urządzeń, ale także zmiennych warunków pogodowych i takich sytuacji jak mokra, zamarznięta lub pokryta śniegiem szyba pojazdu, działanie wycieraczek, zjawiska wynikającego z załamania światła na kropelkach wody lub zanieczyszczeniach na szybie oraz oślepienie w czasie jazdy pod słońce. Podobnie istotne jest obeznanie z dźwiękami. W symulatorze zastosowany jest przestrzenny system dźwięku odzwierciedlający wszystkie odgłosy wywoływane przez oprzyrządowanie i sprzęt pokładowy, jak również przez dynamikę pojazdu i jego otoczenie.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.