To na razie marzenia o białym szaleństwie. Ale już warto się przygotować

Czytaj dalej
Fot. Marek Weckwerth
Marek Weckwerth

To na razie marzenia o białym szaleństwie. Ale już warto się przygotować

Marek Weckwerth

Powiało chłodem, więc narciarze już ostrzą sobie zęby do tegorocznego sezonu. Stacje narciarskie przygotowują się, ale sztucznego śniegu jeszcze nie sypią.

- Armatki śnieżne są już po przeglądach, wyciąg narciarski rozłożony i w gotowości. Czekamy tylko na utrzymanie się sprzyjającej aury - mówi Sandra Tyczyno, rzecznik prasowy Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. - Najważniejsza jest pierwsza warstwa śniegu na styku z gruntem. Jeśli uda się ją utrzymać, a potrzebujemy kilku dni z minusową temperaturą, to stok ruszy. Bardzo czekamy na ten moment.

Stacje narciarskie przygotowują się, ale sztucznego śniegu jeszcze nie sypią. Jakl wygląda sytuacja w regionie? Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.