To była jedna z największych katastrof, które wykorzystano w propagandzie

Czytaj dalej
Fot. Fot. Wikimedia Commons
Marek Jaszczyński

To była jedna z największych katastrof, które wykorzystano w propagandzie

Marek Jaszczyński

Kanonierka „Iltis” zatonęła 23 lipca 1896 roku u wybrzeży chińskich. Jak doniosły ówczesne media, dowódca okrętu wznosił w obliczu śmierci trzykrotne „hurra!” na cześć cesarza.

- Jedną z największych katastrof, jakie kiedykolwiek dotknęły cesarską flotę, była utrata parowej kanonierki Iltis, która zatonęła 23 lipca 1896 roku u wybrzeży chińskich - mówi Wojciech Wachniewski, znawcą historii Słupska, żeglugi i wojen morskich. - Okręt ten, odbywający jeden ze swoich rutynowych rejsów, znajdował się w gęstej mgle na wodach pomiędzy Kiautschou i Weihaiwei w pobliżu wzgórz Shantungu, kiedy nagle rozszalał się tajfun.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.