Anna Folkman

To będzie prawdziwa ostoja dla zwierząt i doskonała lekcja przyrody dla dzieci

Marzena Białowolska, Michał Kudawski (z lewej) podczas akcji ratowania koziołka, który wpadł do betonowego rowu w Goleniowie Marzena Białowolska, Michał Kudawski (z lewej) podczas akcji ratowania koziołka, który wpadł do betonowego rowu w Goleniowie
Anna Folkman

Zakończyły się prace przygotowawcze związane z budową Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Dzika Ostoja”. Budowa tego nowoczesnego ośrodka w Szczecinie potrwa kilkanaście miesięcy. Otwarcie planowane jest w 2020 roku.

Ośrodek był zwycięskim projektem w ramach budżetu obywatelskiego 2017 roku. Zagłosowało na niego 3742 mieszkańców Szczecina. Ma powstać w Wielgowie w rejonie ul. Borowej.

- To bardzo ważne miejsce dla dzikich zwierząt, które potrzebują pomocy, miejsce to będzie powstawało etapami. Przed nami projektowanie pierwszego etapu, które chcielibyśmy zakończyć w lutym 2019 roku. Wtedy mamy poznać ostateczne rozwiązania - mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. - Wiemy już, że kwota będzie wyższa niż planowaliśmy pierwotnie. Przeznaczony był 1 ml zł, teraz wiemy, że trzeba będzie wydać ok. 2 mln zł i tak też przygotowujemy budżet miasta na 2019 rok. Kolejne etapy inwestycji będą realizowane w przyszłości, w zależności od potrzeb.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Folkman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.