To będzie największa inwestycja powiatu kamieńskiego od lat

Czytaj dalej
Paweł Ukraiński

To będzie największa inwestycja powiatu kamieńskiego od lat

Paweł Ukraiński

Zamkną drogę Skarchowo-Dusin. Wyłączenie tej drogi z ruchu nastąpi już w najbliższy czwartek, czyli 31 sierpnia. Jej przebudowa potrwa do 22 grudnia br. i będzie kosztować 6,5 miliona złotych

Choć będzie to z pewnością największa inwestycja powiatu kamieńskiego od lat, to przyniesie ona także nie lada problem. Nasi Czytelnicy nieustannie pytają, co z przejezdnością drogi Skarchowo-Dusin. Niestety, jak mówi wicestarosta kamieński Marek Matys, skala inwestycji jest tak wielka, że nieodzownym będzie wyłączenie tej drogi z ruchu przynajmniej na jakiś czas.

- Wiele się ostatnio mówi na temat remontu odcinka drogi Dusin-Skarchowo, że są na to pieniądze, że w końcu się udało, kto, ile i jakie zasługi sobie w tej realizacji przypisuje - napisała w e-maili Czytelniczka. - Nikt natomiast nie porusza tematu zamknięcia tego odcinka drogi i jak mieszkańcy okolicznych wiosek będą mogli się dostać do Kamienia Pomorskiego. Rozumiem, że ten remont jest bardzo potrzebny. Ale przeraża mnie fakt, że nasze dzieci uczące się w szkole w Jarszewie, ludzie starsi korzystający z pomocy lekarzy, jak i ludzie pracujący w Kamieniu będą musieli dojeżdżać do miasta przez Parłówko, bo jak twierdzą urzędnicy nie ma innej, krótszej drogi. Wszystko byłoby do zniesienia gdyby ten remont trwał miesiąc może dwa. Jednak z tego co się słyszy to jego rozpoczęcie ma odbyć się już niebawem, a zakończyć 22 grudnia. Pamiętam jak kiedyś rozłożony był most pontonowy w Wolinie, kiedy nie było jeszcze obwodnicy, a most był remontowany, czemu tutaj nikt nie bierze takich opcji? Czemu urzędnicy nie szukają jakiś dróg alternatywnych, skrótów między wioskami Rozwarowo- Buszęcin. Słychać tylko „inaczej się nie da bądź nie ma na to pieniędzy”. A czy ktoś się zapytał ludzi dojeżdżający do pracy swoimi samochodami czy będą mieli na paliwo, jak będą się czuły nasze dzieci, szczególnie mam tu na myśli pięciolatki i sześciolatki uczęszczające do zerówki w Jarszewie po co najmniej godzinnej jeździe autobusem. Jak ludzie starsi i bez własnego auta dostaną się do lekarza i na zakupy? Czy ktoś bierze pod uwagę również fakt, że zwiększy się czas oczekiwania na przyjazd karetki? Nieważne jest to, że urzędnicy zrobią drogę, będzie się czym chwalić w mediach i będzie to kolejny atut przy kolejnych wyborach.

O wypowiedź poprosiliśmy Marka Matysa.

- Zakres inwestycji jest tak duży, że nieodzowne będzie wyłączenie na jakiś czas drogi z ruchu - zapewnia wicestaro-sta. - Czasowa organizacja ruchu polegać będzie na całkowitym zamknięciu dla ruchu kołowego i pieszego drogi powiatowej na odcinku pomiędzy Skarchowem a Dusinem. Objazd tej drogi zostanie poprowadzony drogami wojewódzkimi nr 111 i 107 oraz drogą krajową nr 3. Planowany okres obowiązywania tej organizacji ruchu to 31 sierpnia - 22 grudnia 2017 r. Chciałbym wszystkich przeprosić za utrudnienia.

Inwestycja związana z przebudową sfatygowanego odcinka drogi uzyskała zarówno ministerialne dofinansowanie, jak i środki pochodzące z budżetu województwa zachodniopomorskiego.

Planowana inwestycja ma obejmować przebudowę mostu nad rzeką Wołczenicą, przebudowę dojazdów do mostu na odcinku 1110 m pomiędzy Skarchowem a Dusinem oraz przebudowę przepustu na kanale Rarwino-Skarchowo. Zadanie ma pochłonąć 6,5 mln złotych.

Paweł Ukraiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.