Ten proces pokaże jak wygląda walka o gangsterskie podziemie

Czytaj dalej
Mariusz Parkitny

Ten proces pokaże jak wygląda walka o gangsterskie podziemie

Mariusz Parkitny

Na 19 października wyznaczono pierwszą rozprawę w procesie o zabójstwa w ramach porachunków przestępczego Szczecina.

Ofiarą był Krzysztof S. ps. Skorupa, który zmarł pod komisariatem w Dąbiu w lutym 2016 r. Próbował się ratować, gdy sprawcy go pobili i zabili uderzeniem maczetę w głowę. W tle sprawy jest walka o wpływy rywalizujących ze sobą grupek przestępczych.

Na ławie oskarżonych zasiądzie dziewięć osób. Dwie z nich odpowiedzą za zabójstwo z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Kolejnych dwóch sprawców oskarżono o udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. W sprawie tej oskarżono również pięć osób, którym zarzucono utrudnianie prowadzonego śledztwa oraz jedną osobę o posiadanie broni i amunicji.

Zarzut zabójstwa usłyszał m.in. Tomasz K. ps. Scarface, który uciekł do Norwegii. Sprowadzono go do Szczecina na podstawie umowy ekstradycyjnej z Norwegią.

Krzysztof S. to były bokser, który chciał się dorobić m.in. na automatach do hazardu. Nie podobało się to grupie Tomasza K. 18 lutego ub.r. doszło do awantury w salonie gier, która zakończyła się śmiercią boksera.

Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.