Ten proces pokaże jak wygląda walka o gangsterskie podziemie

Czytaj dalej
Mariusz Parkitny

Ten proces pokaże jak wygląda walka o gangsterskie podziemie

Mariusz Parkitny

Na 19 października wyznaczono pierwszą rozprawę w procesie o zabójstwa w ramach porachunków przestępczego Szczecina.

Ofiarą był Krzysztof S. ps. Skorupa, który zmarł pod komisariatem w Dąbiu w lutym 2016 r. Próbował się ratować, gdy sprawcy go pobili i zabili uderzeniem maczetę w głowę. W tle sprawy jest walka o wpływy rywalizujących ze sobą grupek przestępczych.

Na ławie oskarżonych zasiądzie dziewięć osób. Dwie z nich odpowiedzą za zabójstwo z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Kolejnych dwóch sprawców oskarżono o udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. W sprawie tej oskarżono również pięć osób, którym zarzucono utrudnianie prowadzonego śledztwa oraz jedną osobę o posiadanie broni i amunicji.

Zarzut zabójstwa usłyszał m.in. Tomasz K. ps. Scarface, który uciekł do Norwegii. Sprowadzono go do Szczecina na podstawie umowy ekstradycyjnej z Norwegią.

Krzysztof S. to były bokser, który chciał się dorobić m.in. na automatach do hazardu. Nie podobało się to grupie Tomasza K. 18 lutego ub.r. doszło do awantury w salonie gier, która zakończyła się śmiercią boksera.

Mariusz Parkitny

Dziennikarz Głosu Szczecińskiego od prawie dwóch dekad. Także ww.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl, Nasze Miasto Szczecin, Trendy. Z wykształcenia prawnik. Zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce.
Znajdziecie mnie też na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.