Ten proces pokaże jak wygląda walka o gangsterskie podziemie

Czytaj dalej
Mariusz Parkitny

Ten proces pokaże jak wygląda walka o gangsterskie podziemie

Mariusz Parkitny

Na 19 października wyznaczono pierwszą rozprawę w procesie o zabójstwa w ramach porachunków przestępczego Szczecina.

Ofiarą był Krzysztof S. ps. Skorupa, który zmarł pod komisariatem w Dąbiu w lutym 2016 r. Próbował się ratować, gdy sprawcy go pobili i zabili uderzeniem maczetę w głowę. W tle sprawy jest walka o wpływy rywalizujących ze sobą grupek przestępczych.

Na ławie oskarżonych zasiądzie dziewięć osób. Dwie z nich odpowiedzą za zabójstwo z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Kolejnych dwóch sprawców oskarżono o udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. W sprawie tej oskarżono również pięć osób, którym zarzucono utrudnianie prowadzonego śledztwa oraz jedną osobę o posiadanie broni i amunicji.

Zarzut zabójstwa usłyszał m.in. Tomasz K. ps. Scarface, który uciekł do Norwegii. Sprowadzono go do Szczecina na podstawie umowy ekstradycyjnej z Norwegią.

Krzysztof S. to były bokser, który chciał się dorobić m.in. na automatach do hazardu. Nie podobało się to grupie Tomasza K. 18 lutego ub.r. doszło do awantury w salonie gier, która zakończyła się śmiercią boksera.

Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od prawie dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl. Jestem absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy. Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.