Teatr w Szczecinie. Co nas czeka w nowym sezonie?

Czytaj dalej
Małgorzata Klimczak

Teatr w Szczecinie. Co nas czeka w nowym sezonie?

Małgorzata Klimczak

Hamlet, Król Edyp, Lord Jim, czyli bohaterowie targani wewnętrznymi wątpliwościami, bohaterowie tragiczni i nieszczęśliwi zagoszczą w tym sezonie na szczecińskich scenach

W Szczecinie najwcześniej sezon teatralny rozpoczął Teatr Polski. 16 września zaprezentował premierowo „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna” Ivo Bresana w reż. Tomasza Obary.

Kolejną premierą Teatru Polskiego będzie „Pensjonat pana Bielańskiego” Carla Laufsa i Wilhelma Jacoby w reżyserii Marka Gierszała. Marek Gierszał nie tylko wyreżyseruje sztukę, ale także ja przetłumaczy. Data premiery jeszcze nie jest wyznaczona.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.