Teatr Osterwy w Gorzowie 7 czerwca wraca do gry po przerwie, którą wymusił koronawirus

Czytaj dalej
Fot. Ewa Kunicka/Teatr Osterwy w Gorzowie
Aleksandra Szymańska

Teatr Osterwy w Gorzowie 7 czerwca wraca do gry po przerwie, którą wymusił koronawirus

Aleksandra Szymańska

Można jeszcze kupić bilety na spektakl „Gniewko i Lubinka”. Teatr Osterwy w Gorzowie wraca do gry po przerwie, którą wymusił koronawirus.

- To wyzwanie dla nas, dla widzów. Nie wiemy, jak poczuje się u nas publiczność, jak odnajdzie się w nowej rzeczywistości – mówi Ewa Kunicka z działu promocji Teatru Osterwy.

Teatr Osterwy wraca po przerwie

Spektaklem "Gniewko i Lubinka" w niedzielę 7 czerwca gorzowska scena otwiera się dla widzów po przerwie, którą wymusił koronawirus.

– Teatr został zamknięty jako jedna z pierwszych instytucji. Nie spodziewałem się, że na tak długo – mówi dyrektor Jan Tomaszewicz

Jeszcze w zeszłym tygodniu, gdy minister kultury ogłosił, że 6 czerwca mogą się otworzyć m.in. kina, filharmonie i teatry, dyrektor Tomaszewicz nie był pewien, czy Osterwa wznowi działalność. Dziś już oficjalnie zaprasza widzów.

CZYTAJ TEŻ:
6 czerwca na 99,9 procent w Gorzowie nie pójdziemy jeszcze do kina, teatru i filharmonii

Bajka "Gniewko i Lubinka", na którą spokojnie można zaprać już 3-letnie maluchy, będzie grana na Scenie Kameralnej. Teatr wpuści tu około 40 osób, dzieci i dorosłych, tak żeby publiczność mogła siedzieć w przepisowych odstępach.

Dorośli i starsze dzieci powinni mieć maseczki. – To spektakl interaktywny. Aktorki wciągają dzieci do zabawy, ale nie wiemy, czy tym razem też tak będzie. Zobaczymy, co powiedzą rodzice. Do tej pory też dzieci oglądały bajkę, siedząc na poduchach. Teraz ustawiamy dla wszystkich krzesła. Bardzo liczymy na wyrozumiałość publiczności, bo dla wszystkich to nowa sytuacja – mówi Ewa Kunicka.

Co jeszcze Teatr Osterwy zagra w czerwcu

Osterwa chce grać, bo widzowie dopytują o spektakle, na które jeszcze przed koronawirusem kupili bilety. W czerwcu na afiszu najpewniej pojawi się jeszcze spektakl „Czy umiesz gwizdać, Johanno?” (m.in. z Michałem Aniołem) i może też bardzo popularny „Trzy razy Piaf”. Podczas tego widowiska publiczność siedzi przy kawiarnianych stolikach, więc można by łatwo sprostać wymogom sanitarnym.

CZYTAJ TEŻ:
Niezwykła historia spektaklu „Trzy razy Piaf” Teatru Osterwy w Gorzowie

Na razie w niedzielę 7 czerwca na Scenie Kameralnej - „Gniewko i Lubinka”, para sympatycznych skrzatów (wcielają się w nich aktorki: Karlina Miłkowska – Prorok i Kamila Pietrzak – Polakiewicz). Spektakl o 12.00. Bilety za 17 zł można kupić w kasie teatru i przez internet.

W internecie warto też wypatrywać najnowszego projekt Teatru Osterwy, czyli "Małej Reduty Osterwy". Gorzowska scena dostała na niego pieniądze z ogólnopolskiego programu: Kultura w sieci Narodowego Centrum Kultury.

Reduta to cykle warsztatów online - interdyscyplinarnych, szykowanych z myślą o rodzinach z dziećmi w wieku 3-14 lat. - Projekt zakłada przeprowadzenie 30-minutowych tematycznych warsztatów teatralnych online. Spotkania będą się odbywać od czerwca do września 2020 r., w wyznaczone dni: piątki, soboty i niedziele - informuje teatr.

ZOBACZ WIDEO: Kacper Kuszewski na Scenie Letniej

Aleksandra Szymańska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.