Teatr Letni w Stargardzie. Ta scena to trafiony pomysł

Czytaj dalej
Fot. Wioletta Mordasiewicz
Wioletta Mordasiewicz

Teatr Letni w Stargardzie. Ta scena to trafiony pomysł

Wioletta Mordasiewicz

Zainaugurowano działalność Teatru Letniego w parku Chrobrego. Podczas pierwszej imprezy wystąpiły gwiazdy sceny muzycznej i kabaretowej. Kawiarnia Art Cafe miała tam 20. urodziny.

Setki stargardzian przyszły zobaczyć, jak wypadnie impreza na nowo wybudowanej scenie, która powstała w parku Chrobrego, niedaleko Baszty Morze Czerwone. Rozstawione przed sceną leżaki i krzesła w mig znalazły amatorów. Ci, którzy nie mieli takiego szczęścia, wytrwali do końca w pozycji stojącej.

- Idealne miejsce na takie imprezy z klimatem - zapewnia pani Renata, mieszkanka Stargardu.

Także przedstawiciele władz miasta są zadowoleni z siebie i tych, którzy wpadli na pomysł organizowania w parku Chrobrego COOL-turalnych Wakacji, przeniesienia cyklu wakacyjnych imprez właśnie tam.

- Jest to przestrzeń, która nadaje się na śpiewanie poezji - mówił Rafał Zając, prezydent Stargardu podczas inauguracyjnej imprezy. - A nie było lepszej okazji, aby teatr otworzyć z urodzinami Piwnicy Artystycznej Art Cafe.

Urodzinowy koncert Piwnicy Artystycznej Art Cafe poprowadzili jej twórcy i właściciele Celina i Krzysztof Gładyszowie. Piosenki, monologi, skecze - to repertuar artystów skupionych w Art Cafe, którzy z różnych okazji, między innymi Dnia Kobiet, zapraszają na swoje występy. To w tej kawiarni gościli słynni kabareciarze, jak Wojciech Poniedzielski czy Artur Andrus, niejednokrotnie śpiewał olsztyński Czerwony Tulipan.

Tłumy stargardzian zjawiły się na otwarciu Teatru Letniego w parku Chrobrego. Mieszkańcom miasta bardzo się spodobał pomysł takiego spędzania wolnego
Wioletta Mordasiewicz Czerwony Tulipan, uznany zespół muzyczny i kabaretowy z Olsztyna dał w stargardzkim parku wspaniały koncert

- Cieszcie się, że macie ich na miejscu - mówili o artystach Art Cafe członkowie tego zespołu.

W Teatrze Letnim artyści zaśpiewali szlagiery, które w kawiarni można było usłyszeć podczas różnych okazji. Nie zabrakło jednak utworów premierowych. Artyści oddali hołd zmarłym przyjaciołom, Marianowi Bęćkowskiemu i Robertowi Piotrowskiemu. Na letniej scenie wystąpili: Celina i Krzysztof Gładyszowie, Justyna Giemza, Katarzyna Sobie-rajska-Viol, Krzysztof Kopacki, a także Marek Kujawiak i Piotr Świrepo. Artystom akompaniował zespół pod kierownictwem Krzysztofa Baranowskiego. Na scenie wystąpił też Fenix, a później lubiani goście z Polski odwiedzający Stargard i Art Cafe, jak choćby Robert Kas-przycki, poeta, muzyk i kompozytor, który swój występ zwieńczył zaśpiewaniem wspólnie z publicznością „Niebo do wynajęcia”. Zaś Artur Banaszkiewicz zachwycił publikę grą na skrzypcach.

Dobrej zabawy nie brakowało też podczas występu Krzysztofa Daukszewicza, znanego tekściarza, kabareciarza, gościa TVN-owskiego programu „Szkło kontaktowe”. Znany z satyry politycznej kabareciarz podczas występu w Stargardzie nie zostawił suchej nitki na niektórych politykach.

Ostatnim akcentem imprezy inaugurującej Teatr Letni, był występ grupy muzycznej i kabaretu w jednym, czyli Czerwonego Tulipana z Olsztyna. Gościł on w Stargardzie już kolejny raz, występując między innymi w Art Cafe. Grupa ma w swoim repertuarze poezję śpiewaną, lirykę i satyrę. Czerwony Tulipan wyśpiewał też pod gwiazdami piosenkę Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”.

Budowa Teatru Letniego kosztowała blisko 300 tysięcy złotych. W związku z tym, że już dochodziło tam do aktów wandalizmu teren został ogrodzony. Zamontowano też regulamin. Wchodzenie na dach, co czyniła młodzież, będzie karane.

Tłumy stargardzian zjawiły się na otwarciu Teatru Letniego w parku Chrobrego. Mieszkańcom miasta bardzo się spodobał pomysł takiego spędzania wolnego
Wioletta Mordasiewicz
Wioletta Mordasiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.