Teatr Letni w Stargardzie. Ta scena to trafiony pomysł

Czytaj dalej
Fot. Wioletta Mordasiewicz
Wioletta Mordasiewicz

Teatr Letni w Stargardzie. Ta scena to trafiony pomysł

Wioletta Mordasiewicz

Zainaugurowano działalność Teatru Letniego w parku Chrobrego. Podczas pierwszej imprezy wystąpiły gwiazdy sceny muzycznej i kabaretowej. Kawiarnia Art Cafe miała tam 20. urodziny.

Setki stargardzian przyszły zobaczyć, jak wypadnie impreza na nowo wybudowanej scenie, która powstała w parku Chrobrego, niedaleko Baszty Morze Czerwone. Rozstawione przed sceną leżaki i krzesła w mig znalazły amatorów. Ci, którzy nie mieli takiego szczęścia, wytrwali do końca w pozycji stojącej.

- Idealne miejsce na takie imprezy z klimatem - zapewnia pani Renata, mieszkanka Stargardu.

Także przedstawiciele władz miasta są zadowoleni z siebie i tych, którzy wpadli na pomysł organizowania w parku Chrobrego COOL-turalnych Wakacji, przeniesienia cyklu wakacyjnych imprez właśnie tam.

- Jest to przestrzeń, która nadaje się na śpiewanie poezji - mówił Rafał Zając, prezydent Stargardu podczas inauguracyjnej imprezy. - A nie było lepszej okazji, aby teatr otworzyć z urodzinami Piwnicy Artystycznej Art Cafe.

Urodzinowy koncert Piwnicy Artystycznej Art Cafe poprowadzili jej twórcy i właściciele Celina i Krzysztof Gładyszowie. Piosenki, monologi, skecze - to repertuar artystów skupionych w Art Cafe, którzy z różnych okazji, między innymi Dnia Kobiet, zapraszają na swoje występy. To w tej kawiarni gościli słynni kabareciarze, jak Wojciech Poniedzielski czy Artur Andrus, niejednokrotnie śpiewał olsztyński Czerwony Tulipan.

Tłumy stargardzian zjawiły się na otwarciu Teatru Letniego w parku Chrobrego. Mieszkańcom miasta bardzo się spodobał pomysł takiego spędzania wolnego
Wioletta Mordasiewicz Czerwony Tulipan, uznany zespół muzyczny i kabaretowy z Olsztyna dał w stargardzkim parku wspaniały koncert

- Cieszcie się, że macie ich na miejscu - mówili o artystach Art Cafe członkowie tego zespołu.

W Teatrze Letnim artyści zaśpiewali szlagiery, które w kawiarni można było usłyszeć podczas różnych okazji. Nie zabrakło jednak utworów premierowych. Artyści oddali hołd zmarłym przyjaciołom, Marianowi Bęćkowskiemu i Robertowi Piotrowskiemu. Na letniej scenie wystąpili: Celina i Krzysztof Gładyszowie, Justyna Giemza, Katarzyna Sobie-rajska-Viol, Krzysztof Kopacki, a także Marek Kujawiak i Piotr Świrepo. Artystom akompaniował zespół pod kierownictwem Krzysztofa Baranowskiego. Na scenie wystąpił też Fenix, a później lubiani goście z Polski odwiedzający Stargard i Art Cafe, jak choćby Robert Kas-przycki, poeta, muzyk i kompozytor, który swój występ zwieńczył zaśpiewaniem wspólnie z publicznością „Niebo do wynajęcia”. Zaś Artur Banaszkiewicz zachwycił publikę grą na skrzypcach.

Dobrej zabawy nie brakowało też podczas występu Krzysztofa Daukszewicza, znanego tekściarza, kabareciarza, gościa TVN-owskiego programu „Szkło kontaktowe”. Znany z satyry politycznej kabareciarz podczas występu w Stargardzie nie zostawił suchej nitki na niektórych politykach.

Ostatnim akcentem imprezy inaugurującej Teatr Letni, był występ grupy muzycznej i kabaretu w jednym, czyli Czerwonego Tulipana z Olsztyna. Gościł on w Stargardzie już kolejny raz, występując między innymi w Art Cafe. Grupa ma w swoim repertuarze poezję śpiewaną, lirykę i satyrę. Czerwony Tulipan wyśpiewał też pod gwiazdami piosenkę Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”.

Budowa Teatru Letniego kosztowała blisko 300 tysięcy złotych. W związku z tym, że już dochodziło tam do aktów wandalizmu teren został ogrodzony. Zamontowano też regulamin. Wchodzenie na dach, co czyniła młodzież, będzie karane.

Tłumy stargardzian zjawiły się na otwarciu Teatru Letniego w parku Chrobrego. Mieszkańcom miasta bardzo się spodobał pomysł takiego spędzania wolnego
Wioletta Mordasiewicz
Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.