Marek Jaszczyński

Tańsze bilety komunikacji miejskiej w Szczecinie? Stolica dała przykład, można taniej

Czy bilety okresowe w Szczecinie są zbyt drogie? Trwa zbiórka podpisów pod petycją o obniżkę Fot. Andrzej Szkocki Czy bilety okresowe w Szczecinie są zbyt drogie? Trwa zbiórka podpisów pod petycją o obniżkę
Marek Jaszczyński

U nas dopiero proponują, a inni już to zrobili. Sprawdzamy jak Warszawa odczuła skutki obniżki cen biletów komunikacji miejskiej.

W ubiegłym roku w Warszawie wprowadzono szereg nowych rozwiązań taryfowych. Spadły ceny biletów m.in. w II strefie (to miejscowości wokół Warszawy, gdzie dojeżdża komunikacja miejska ze stolicy) oraz w przejazdach między I a II strefą (I strefa to ścisły obszar stolicy).

- Obniżenie cen biletów poskutkowało wzrostem sprzedaży biletów w okresie czerwiec-grudzień. W porównaniu do analogicznego okresu w 2016 r. w tej grupie biletów został odnotowany prawie 11 procent wzrost. Sprzedaliśmy o ponad 25 tys. sztuk biletów więcej - podsumowuje dla portalu transport-publiczny.pl, Anna Mieleszczenko, kierownik biura sprzedaży biletów ZTM Warszawa.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.