Marcin Darda

Szykują się niespodzianki na listach do łódzkiego sejmiku. W Łodzi listę PO otworzy prawdopodobnie Paweł Bliźniuk, a nie Joanna Skrzydlewska

Najciekawsze pojedynki wyborcze w walce o mandaty sejmiku odbędą się w Łodzi Najciekawsze pojedynki wyborcze w walce o mandaty sejmiku odbędą się w Łodzi
Marcin Darda

Największym zaskoczenie może być lider listy PO w Łodzi. Według naszych informacji nie będzie nim wicemarszałek Joanna Skrzydlewska, a... Paweł Bliźniuk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi. Na liście może zabraknąć Tomasza Piotrowskiego, w Piotrkowie PiS chce wystawić doradcę marszałka Sejmu, w Kutnie wystartuje brat byłego szefa SLD.

O tym, że na liście PO w Łodzi dojdzie do ciekawego pojedynku między Pawłem Bliźniukiem a Joanną Skrzydlewską mówi się już od kilku tygodni. To nie Skrzydlewska, a właśnie Bliźniuk, wiceszef Rady Miejskiej i bliski współpracownik prezydent Hanny Zdanowskiej ma otwierać listę PO. W partii mówią, że sejmik dla Bliźniuka ma być tylko przedsionkiem do Sejmu, bo w 2019 r. ma otrzymać wysokie miejsce w wyborach parlamentarnych. Skrzydlewska takie wyzwania lubi, zatem ich pojedynek - jeśli nic się nie zmieni i lista zostanie ułożona w takim kształcie - będzie najciekawszym w Łodzi. Poza tym na liście PO może zabraknąć Tomasza Piotrowskiego, dziś szefa klubu w sejmiku, który rozważa zakończenie kariery politycznej (przynajmniej w roli radnego) oraz Bożeny Ziemniewicz, bo nowe dowództwo PO myśli o pozbyciu się ludzi Cezarego Grabarczyka.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

 • Jak może wyglądać wyborcza walka w Łodzi?
 • Czym różnić będą się tegoroczne wybory do sejmiku od poprzednich?
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.