Marek Jaszczyński

Szpital w Policach uspokaja. Porodówka zostaje

Wbrew plotkom, porody dalej będą się odbywać w Policach. Świadczenia z zakresu położnictwa, neonatologii, ginekologii odbywają się w szpitalu przy ul. Wbrew plotkom, porody dalej będą się odbywać w Policach. Świadczenia z zakresu położnictwa, neonatologii, ginekologii odbywają się w szpitalu przy ul. Siedleckiej 2
Marek Jaszczyński

Klinika, która przeniosła się z Polic do szpitala przy ulicy Unii Lubelskiej w Szczecinie zajmuje się głównie częścią onkologiczną

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 PUM tłumaczy się z decyzji o przeniesieniu Kliniki Ginekologii, Endokrynologii i Onkologii Ginekologicznej z Polic do Szczecina.

- Ponieważ tutaj jest szpital o charakterze zabiegowym. Tutaj jest nasze uniwersyteckie centrum onkologii - wyjaśnia dr Konrad Jarosz, dyrektor SPSK nr 1.

- Tu jest zlokalizowana od kilku lat klinika chirurgii onkologicznej. Te dwie kliniki współpracują ze sobą. Dlatego podjęliśmy decyzję o kompleksowym leczeniu pacjentów nowotworowych z obszaru jamy brzusznej. Ginekologia w Policach pozostaje, a przede wszystkim pozostaje położnictwo. Pod tym względem nic się nie zmieniło. Porody dalej będą się odbywać w Policach.

To, co jest optymistyczne, to wzrost porodów w Policach. Obecnie jest prawie 70 porodów więcej w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku.

Szpital w Policach ma też zyskać nowe, bardzo potrzebne urządzenie. To tomograf, który może pojawić się do końca roku.


- Jesteśmy zdeterminowani, żeby mieszkańcy powiatu polickiego mogli korzystać na miejscu z tomografu - mówi dyrektor Jarosz. - Dziś badania tomograficzne są niezbędne. Pacjenci zamiast jechać do Szczecina, będą obsługiwani na miejscu. Nasz szpital w Policach pełni rolę szpitala lokalnego i bez tomografu będzie mu trudno spełniać tę funkcję.

Dodajmy, że policki szpital ma tomograf, ale urządzenie jest już przestarzałe. Jego naprawa nie jest opłacalna. Koszt naprawy wynosi prawie tyle, ile nowy sprzęt, a więc 2 miliony złotych.

Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.