Szczecińska Kolej Metropolitalna będzie dłuższa i dojedzie aż do Grupy Azoty Police

Czytaj dalej
Marek Jaszczyński

Szczecińska Kolej Metropolitalna będzie dłuższa i dojedzie aż do Grupy Azoty Police

Marek Jaszczyński

To dobra wiadomość dla pracowników chemicznego giganta. Do pracy będą mogli dojechać pociągiem. Stanie się to najpewniej w 2022 roku, kiedy ruszy cały projekt.

Do tej pory mówiło się, że końcową stacją w Policach będzie dawny dworzec kolejowy. „Głos” ustalił, że trasa SKM będzie jednak dłuższa.

- Odbyło się kilka spotkań roboczych z udziałem przedstawicieli Grupy Azoty Police. Konkretne rozmowy i decyzje nastąpią po 15 maja, po podpisaniu umowy na całą inwestycję Szczecińska Kolej Metropolitalna - mówi Ewa Prüffer, reprezentująca Grupę Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. - Spółka ma słowne zapewnienie ze strony Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, że przystanek w pobliżu zakładów zostanie uruchomiony równolegle z przystankiem SKM w Policach.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.