Bogna Skarul

Szczecińscy Żydzi na emigracji odwołują przyjazd do Szczecina na swój zjazd

Róża Król, przewodnicząca Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Szczecinie prawdopodobnie odwoła planowany na czerwiec III Szczeciński Zjazd Emigracji Róża Król, przewodnicząca Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Szczecinie prawdopodobnie odwoła planowany na czerwiec III Szczeciński Zjazd Emigracji Żydowskiej
Bogna Skarul

W tym roku nie odbędzie się trzeci Szczeciński Zjazd Emigracji Żydowskiej. - Niestety, coraz więcej osób rezygnuje z przyjazdu do Szczecina, bo obawia się tego, co ich może w Polsce spotkać - mówi Róża Król. - A my robimy swoje - mówią organizatorzy Festiwalu Kultury Żydowskiej w Szczecinie.

- Planowałam w czerwcu zorganizować kolejny, trzeci już Szczeciński Zjazd Emigracji Żydowskiej (poprzednie odbyły się w 2003 i 2007 roku), ale muszę z niego zrezygnować - powiedziała Róża Król, przewodnicząca Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Szczecinie. - Tylko w niedzielę z przyjazdu do Szczecina z różnych stron świata zrezygnowało 15 osób - wyjaśnia. - Jeśli dziś i jutro zrezygnują kolejne, to byłaby nas garstka. Tak więc idea tego zjazdu zwyczajnie się zagubi.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Skarul

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.