Mariusz Parkitny

Szczecin: Nowa sala dla rady miasta za 8 mln zł. Choć radni jej nie chcą

Tak mogłaby wyglądać nowa sala sesyjna  w pomieszczeniu po byłej filharmonii przy pl. Armii Krajowej 1. Pomysł trafi do realizacji jeśli radni przyjmą Tak mogłaby wyglądać nowa sala sesyjna w pomieszczeniu po byłej filharmonii przy pl. Armii Krajowej 1. Pomysł trafi do realizacji jeśli radni przyjmą budżet na 2108 rok
Mariusz Parkitny

Władze Szczecina nie rezygnują z pomysłu przebudowy dawnej siedziby filharmonii w nowoczesną salę obrad za 8 mln złotych.

Sprawa znów stała się głośna po odpowiedzi jakiej sekretarz miasta udzielił radnemu Robertowi Stankiewiczowi. Okazuje się, że pieniądze na inwestycje są już w zasadzie zabezpieczone (ok. 8 mln zł). A prace mają się zacząć już za rok.

- Rozpoczęcie planowane jest w 2018 roku, po zatwierdzeniu budżetu przez radę miasta. Zakończenie inwestycji i przeniesienie funkcji sali obrad rady miasta do byłej sali koncertowej, planowane jest w czwartym kwartale 2019 roku - napisał Ryszard Słoka, sekretarz miasta.

Sprawa ma też wątek wyborczy

Inwestycja miałaby się zacząć tuż przed wyborami samorządowymi. Radni nie chcą, aby wiązać ich z tym projektem i krytykują pomysł.

- Jestem od początku przeciwko. Obecna sala jest wystarczająca dla radnych, jest łatwo dostępna dla mieszkańców. Przenoszenia sali to odgradzanie się od mieszkańców

- mówi radna Małgorzata Jacyna-Witt.

- Jesteśmy przeciwko nowej sali, ale też chodzi o rzecz zupełnie inną, a mianowicie o urząd stanu cywilnego

- mówił radny Marek Duklanowski.

Chodzi o to, że władze miasta mają pomysł na przeniesienie urzędu stanu cywilnego do obecnej sali sesyjnej. Chcą też wykorzystać znajdujący się za oknami ogród.

- Dzięki tej zmianie w centrum miasta powstanie funkcjonalne oraz reprezentacyjne miejsce, służące osobom chcącym zawrzeć związek małżeński

- tłumaczyli miejscy urzędnicy.

Według Pawła Bartnika skoro decyzja już zapadła, nowa sala powinna mieć charakter konferencyjny.

- Taka sala służyłaby wszystkim, a radni spotykaliby się w niej dodatkowo. Na samą salą sesyjną szkoda wydawać tyle pieniędzy - mówił nam niedawno.

Mariusz Parkitny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.