Mariusz Parkitny

Szczecin centrum aut elektrycznych?

Szczecin centrum aut elektrycznych?
Mariusz Parkitny

To na razie marzenia fantastów, ale poseł Arkadiusz Marchewka robi pierwszy krok. Chce, aby miasto testowało sprzęt do ekosamochodów.

Pomysł parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej wysłał wczoraj do wicepremiera Mateusza Morawieckiego. A w Szczecinie tłumaczył szczegóły swojego pomysłu.

- Trudno podać konkretną date, ale wszyscy wiemy, że technika idzie do przodu, a wraz z nią rozwój ekologicznej motoryzacji. Nasze miasto powinno brać w tym udział - mówił poseł.

A chodzi o plan Morawieckieego, który chce, aby Polacy za dekadę przesiedli się do elektrycznych samochodów. Pierwszym elementem tego celu jest budowa infrastruktury szybkiego ładowania samochodów. Pilotażowo program jeszcze w tym roku ma wystartować w kilku miastach. Poseł Marchewka proponuje, aby jednym z miast był Szczecin.

- Miasto znajduje się w ciągu Korytarza Bałtyk-Adriatyk. spełnia więc wymaganie programu Morawieckiego, aby pilotaż odbył się w aglomeracjach miejskich oraz wzdłuż wybranego korytarza europejskiego. Poza tym program wpisuje się w markę miasta Floating-Garden, która stawia na ekorozwiązania. Po trzecie w Szczecinie na prawie 200 tysięcy aut, ponad 70 procent to samochody, które mają ponad 10 lat. Potrzebujemy więc ekologicznyhc rozwiazań - wyjaśnia poseł.

Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od prawie dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl. Jestem absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy. Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.