System uznał, że jednocześnie jechał pociągiem i rowerem. Społeczny audyt Szczecińskiego Roweru Miejskiego

Czytaj dalej
Fot. Fot. Sebastian Wołosz
Marek Jaszczyński

System uznał, że jednocześnie jechał pociągiem i rowerem. Społeczny audyt Szczecińskiego Roweru Miejskiego

Marek Jaszczyński

Społecznicy odwiedzili 21 stacji w dzielnicach: Śródmieście, Prawobrzeże, Zachód, Północ. Dokonali 75 prób wypożyczenia rowerów, z czego powodzeniem zakończyło się 65 wypożyczeń. Sprawdzili stan techniczny 65 losowo wybranych rowerów miejskich. Jakie usterki?

W 65 sprawdzonych rowerach aż 39 miało niesprawne światła. Część rowerów w ogóle nie posiadała lampek. Częstym problemem było zakleszczenie

przekładni i brak możliwości regulacji siodełka. Były również siodełka odchylone od poziomu - tu regulacji można dokonać tylko przy użyciu specjalnego klucza. Zdarzało się, że biegi przeskakiwały same, bądź zmiana biegu w manetce nie powodowała
zmiany w mechanizmie. Najmniej zastrzeżeń było do hamulców przednich. W sumie na 65 sprawdzonych rowerów tylko 12 egzemplarzy było w pełni sprawnych.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.