Alicja Kucharska

System rowerów miejskich? Ten pomysł jest bardzo realny

Początkowo w mieście pojawiłyby się cztery samoobsługowe stacje Fot. Gmina Świebodzin Początkowo w mieście pojawiłyby się cztery samoobsługowe stacje
Alicja Kucharska

Być może jeszcze w tym roku świebodzinianie i turyści będą mogli korzystać z rowerów publicznych. Jest pomysł, by w mieście pojawiły się cztery samoobsługowe stacje. I co ważne, przez pierwszych 20, 30 minut przejażdżka byłaby darmowa!

Ten pomysł jako pierwsze miasto w naszym województwie zrealizuje Zielona Góra. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w najbliższych miesiącach dołączy do niej Świebodzin.

- Już w ubiegłym roku myślałem o takim rozwiązaniu - mówi burmistrz Świebodzina Dariusz Bekisz.- Dwa miesiące temu miałem pierwsze spotkanie z firmą, która jest wiodącą na rynku w tej dziedzinie. Złożono pewne propozycje dla Świebodzina, jeśli chodzi o program pilotażowy, który mógłby już od września tutaj zaistnieć.

Czy w Świebodzinie mogłyby istnieć rowery miejskie? Czemu nie! Gmina przygotowuje się do wdrożenia programu pilotażowego. Co na to mieszkańcy?

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.