Maciej Czerniak

Sympatycy PiS z regionu pojadą na spotkanie z Trumpem

Sympatycy PiS z regionu pojadą na spotkanie z Trumpem Fot. AP Photo
Maciej Czerniak

Nawet kilkanaście autokarów z Kujaw i Pomorza może pojechać 6 lipca na spotkanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

- Zainteresowanie jest ogromne. Ludzie od czasu, kiedy było pewne, że prezydent Trump przyjedzie do Polski, pytali o możliwość wyjazdu do Warszawy - mówi Krystian Frelichowski, radny miasta i przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Bydgoszczy. - Trudno oszacować, ile osób jest w tej chwili na listach chętnych, ale na pewno wielu.

Cieszą się z wizyty Trumpa

Pierwsi bydgoszczanie chętni do udziału w zorganizowanym wyjeździe do stolicy na powitanie Donalda Trumpa wpisali się na listę już 26 czerwca. Mieli okazję to zrobić podczas spotkania z Tomaszem Sakiewiczem, które w Bydgoszczy zorganizował Klub Gazety Polskiej.

- Bardzo się cieszymy, że prezydent Trump przyjeżdża do Polski, ponieważ potrzebujemy jego wsparcia - mówi Krystian Frelichowski. - Zainteresowani wyjazdem na spotkanie z nim mogą wpisywać się na listy jeszcze do 3 lipca.

Liczba miejsc ograniczona

Zapisy są prowadzone w biurze poselskim Tomasza Latosa, pełnomocnika Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 4 (bydgoskim).

Zapisy trwają również w Toruniu. We Włocławku ci, którzy chcą zobaczyć nowego prezydenta USA, mogą wpisać się na listę zainteresowanych wyjazdem w biurze posłanki Prawa i Sprawiedliwości Joanny Borowiak przy pl. Wolności 1. Mogą też udać się na Jagiellońską 21, gdzie swoje biuro ma Łukasz Zbonikowski.

Przejazd do Warszawy autokarami z działaczami PiS-u i Klubów Gazety Polskiej jest bezpłatny. Ale liczba miejsc ograniczona. Z naszych informacji wynika, że każdy parlamentarzysta może zabrać „ze sobą” autokarem 50 osób.

Schreiber: „To nie impreza partyjna”

Do sympatyków PiS-u i wszystkich, którzy byliby skłonni pojechać do stolicy na spotkanie z Trumpem na swoim profilu na portalu Facebook zwrócił się poseł Łukasz Schreiber. Parlamentarzysta napisał: „Z całego Kujawsko-Pomorskiego organizujemy wyjazd. Wszystko opłacone, a okazja jest niepowtarzalna. To będzie bodaj pierwsze takie spotkanie obecnego Prezydenta Stanów Zjednoczonych w Europie.”

Dalej poseł informuje, że zapisy trwają w jego biurze przy Wełnianym Rynku 11/7 w Bydgoszczy, a odwiedzać je można w godzinach 10-17. Zapisywać się można również dzwoniąc na numer 52 346 00 28. Poza tym deklarację uczestnictwa w wyjeździe można złożyć wysyłając maila na adres [email protected].

Łukasz Schreiber: - Zapraszam. To nie jest żadna partyjna impreza. To ważne wydarzenie dla Polski! Bądźmy razem!

Wiec z udziałem Trumpa odbędzie się na placu Krasińskich. Potem na błoniach Stadionu Narodowego ma zostać zorganizowany tzw. Piknik Patriotyczny. Prezydent USA przyjeżdża do Polski w związku ze szczytem państw tzw. Trójmorza. Ma spotkać się w Warszawie z przedstawicielami 12 państw położonych między Adriatykiem, Morzem Czarnym i Bałtykiem.

Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.