Maciej Czerniak

Sympatycy PiS z regionu pojadą na spotkanie z Trumpem

Sympatycy PiS z regionu pojadą na spotkanie z Trumpem Fot. AP Photo
Maciej Czerniak

Nawet kilkanaście autokarów z Kujaw i Pomorza może pojechać 6 lipca na spotkanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

- Zainteresowanie jest ogromne. Ludzie od czasu, kiedy było pewne, że prezydent Trump przyjedzie do Polski, pytali o możliwość wyjazdu do Warszawy - mówi Krystian Frelichowski, radny miasta i przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Bydgoszczy. - Trudno oszacować, ile osób jest w tej chwili na listach chętnych, ale na pewno wielu.

Cieszą się z wizyty Trumpa

Pierwsi bydgoszczanie chętni do udziału w zorganizowanym wyjeździe do stolicy na powitanie Donalda Trumpa wpisali się na listę już 26 czerwca. Mieli okazję to zrobić podczas spotkania z Tomaszem Sakiewiczem, które w Bydgoszczy zorganizował Klub Gazety Polskiej.

- Bardzo się cieszymy, że prezydent Trump przyjeżdża do Polski, ponieważ potrzebujemy jego wsparcia - mówi Krystian Frelichowski. - Zainteresowani wyjazdem na spotkanie z nim mogą wpisywać się na listy jeszcze do 3 lipca.

Liczba miejsc ograniczona

Zapisy są prowadzone w biurze poselskim Tomasza Latosa, pełnomocnika Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 4 (bydgoskim).

Zapisy trwają również w Toruniu. We Włocławku ci, którzy chcą zobaczyć nowego prezydenta USA, mogą wpisać się na listę zainteresowanych wyjazdem w biurze posłanki Prawa i Sprawiedliwości Joanny Borowiak przy pl. Wolności 1. Mogą też udać się na Jagiellońską 21, gdzie swoje biuro ma Łukasz Zbonikowski.

Przejazd do Warszawy autokarami z działaczami PiS-u i Klubów Gazety Polskiej jest bezpłatny. Ale liczba miejsc ograniczona. Z naszych informacji wynika, że każdy parlamentarzysta może zabrać „ze sobą” autokarem 50 osób.

Schreiber: „To nie impreza partyjna”

Do sympatyków PiS-u i wszystkich, którzy byliby skłonni pojechać do stolicy na spotkanie z Trumpem na swoim profilu na portalu Facebook zwrócił się poseł Łukasz Schreiber. Parlamentarzysta napisał: „Z całego Kujawsko-Pomorskiego organizujemy wyjazd. Wszystko opłacone, a okazja jest niepowtarzalna. To będzie bodaj pierwsze takie spotkanie obecnego Prezydenta Stanów Zjednoczonych w Europie.”

Dalej poseł informuje, że zapisy trwają w jego biurze przy Wełnianym Rynku 11/7 w Bydgoszczy, a odwiedzać je można w godzinach 10-17. Zapisywać się można również dzwoniąc na numer 52 346 00 28. Poza tym deklarację uczestnictwa w wyjeździe można złożyć wysyłając maila na adres biuro.schreiber@wp.pl.

Łukasz Schreiber: - Zapraszam. To nie jest żadna partyjna impreza. To ważne wydarzenie dla Polski! Bądźmy razem!

Wiec z udziałem Trumpa odbędzie się na placu Krasińskich. Potem na błoniach Stadionu Narodowego ma zostać zorganizowany tzw. Piknik Patriotyczny. Prezydent USA przyjeżdża do Polski w związku ze szczytem państw tzw. Trójmorza. Ma spotkać się w Warszawie z przedstawicielami 12 państw położonych między Adriatykiem, Morzem Czarnym i Bałtykiem.

Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.