Wioletta Mordasiewicz

Swoje ronda w Stargardzie będą mieli pionierzy tego miasta oraz krwiodawcy

Rondo na skrzyżowaniu ulic Spokojnej, Bema, Bogusława IV i Różanej powstało w połowie ubiegłego roku. Będzie upamiętniać pionierów Stargardu, którzy Rondo na skrzyżowaniu ulic Spokojnej, Bema, Bogusława IV i Różanej powstało w połowie ubiegłego roku. Będzie upamiętniać pionierów Stargardu, którzy po wojnie tworzyli miasto
Wioletta Mordasiewicz

Nie zabrakło kontrowersji przy nadawaniu stargardzkim rondom nazw. Nikt nie podważał zasług pionierów ani krwiodawców. Przedmiotem spięcia był brak konsultacji z mieszkańcami.

Nowe rondo wybudowane u zbiegu ulic Spokojnej, Bema, Bogusława IV i Różanej nosić będzie nazwę Pionierów Stargardu. Z takim wnioskiem wystąpił do rady miejskiej, w czerwcu ubiegłego roku, mieszkaniec Stargardu.

- Ta nazwa utrwali w przestrzeni publicznej pamięć o pierwszych polskich mieszkańcach Stargardu i przyczyni się do wzrostu patriotyzmu lokalnego - argumentował we wniosku Jarosław Tomczak. - W Stargardzie brak jest miejsca upamiętniającego mieszkańców miasta, którzy jako pierwsi przybyli tu w latach 1945-1948 w wyniku następstw II wojny światowej, tworząc w mieście polską rzeczywistość.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.