Świnoujście: WOŚP już zaczęła grać

Czytaj dalej
Fot. Joanna Maraszek
Joanna Maraszek [email protected]

Świnoujście: WOŚP już zaczęła grać

Joanna Maraszek [email protected]

Finał Orkiestry Owsiaka odbywa się zwykle w drugi weekend stycznia. Jednak w świnoujskim sztabie, wielkie granie oficjalnie rozpoczęło się już wczoraj, we wtorek.

Jak zwykle w sztabie świnoujskim, działają osoby chętne do pomagania innym. W tym roku na wyspach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pracę oficjalnie rozpoczęła wczoraj.

- Trzeba powiedzieć, że w naszym sztabie identyfikatory wolontariuszy rozeszły się długo przed zakończeniem rejestracji - informuje Iwona Postulka, szefowa sztabu WOŚP w Świnoujściu. - Jak co roku, zaangażowanie mieszkańców jest bardzo duże.

Podobnie jest w samym sztabie, który program finału Orkiestry Jurka Owsiaka ma dopięty niemal na ostatni guzik.

- Oficjalnie możemy powiedzieć, że WOŚP w Świnoujściu już się zaczął - mówi Iwona Postulka. - Mamy przygotowany plan imprez. Może oczywiście jeszcze ulec pewnym zmianom, ponieważ jesteśmy otwarci na sugestie.

Pracę nad kramem rzeczy dziwnych i spiżarnią babuni rozpoczęła już Maja Piórska z Towarzystwa Przyjaciół Świnoujścia, które od 24 lat włącza się w pomoc Orkiestrze Jurka Owsiaka.

- Mam gorącą prośbę do wszystkich, którzy na zimę wykonywali własne, domowe przetwory, by podzielili się nimi, wystawiając na naszą aukcję spiżarnianą - mówi Maja Piórska. - Zbieramy rzeczy, które mogą być zlicytowane, a pieniądze zostaną przekazane WOŚP.

W tym roku duże zaangażowanie w program Orkiestry deklaruje miejski szpital.

- Szpital zawsze włączał się w działania WOŚP, jednak w tym roku zaangażowanie będzie większe, ponieważ czerpiemy korzyści z dobrodziejstwa Orkiestry - mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego w Świnoujściu. - Oczekujemy obecnie na sprzęt, który nam przyznano. Za przysłowiowy grosz do puszki nasi lekarze, a także personel administracyjny, będą świadczyć swoje usługi mieszkańcom.

Pozostaje czekać na finał.

- Mam nadzieję, że po raz kolejny nasi mieszkańcy pokażą, że mają gorące serca - mówi Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia. - Przypomnę, że ponad 200 tys. zł zebraliśmy w zeszłym roku. Wielokrotnie większe miasta, w naszym regionie, zbierają podobne kwoty.

Joanna Maraszek [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.