Świnoujście: w prawobrzeżnej dzielnicy ma powstać nowe przedszkole

Czytaj dalej
Joanna Maraszek

Świnoujście: w prawobrzeżnej dzielnicy ma powstać nowe przedszkole

Joanna Maraszek

Decyzja podjęta przez samorząd jest wynikiem sytuacji, jaka obecnie panuje w tej prawobrzeżnej dzielnicy.

- Jeszcze niedawno wydawało się, że w prawobrzeżnej części miasta czyli Warszowie, Przytorze-Łunowie i Karsiborze, jeśli chodzi o przedszkola, nie ma problemu, który by wymagał podejmowania przez nas działań inwestycyjnych - stwierdził podczas konferencji prasowej Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. - Ale okazało się, że duża liczba osób decyduje się na kupno działek budowlanych w prawobrzeżnej części miasta i tam się przeprowadza.

Więcej małych mieszkańców

Mieszkańcy Świnoujścia coraz chętniej „uciekają” z lewobrzeżnej części miasta. Dzielnice prawobrzeża stały się modne między innymi ze względu na ciszę, naturalną okolicę i równocześnie dostęp do plaży. Poza tym tańsze są również nieruchomości.
- Jaskrawym przykładem wzrostu liczby mieszkańców jest Przytór-Łunowo - mówi prezydent. - Wcześniej mieszczące się w budynku szkolnym przedszkole wystarczało, ale rzeczywistość się zmieniła. Zwiększyła się zarówno liczba dzieci uczęszczających do żłob-ka, jak i dzieci uczęszczających do przedszkola. Podjęliśmy decyzję, że przystąpimy do kolejnej inwestycji, czyli budowy przedszkola właśnie w dzielnicy Przytór-Łunowo.

Prace nad przygotowaniem koncepcji budowy nowej placówki mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. W przyszłorocznym budżecie miasta mają zostać zapewnione środki, które pozwolą na rozpoczęcie budowy.

Nowe przedszkole będzie mogło przyjąć około 80 dzieci, a oddział żłobkowy 25-30.

Pomysł się podoba

Obecnie przedszkole znajduje się w jednym budynku ze szkoła podstawową. Uczęszcza do niego 46 dzieci.

- Budowa nowej placówki sprawi, że będziemy mogli przyjąć więcej przedszkolaków, a jednocześnie poprawi warunki w samej szkole podstawowej – mówi Katarzyna Ha-madyk, dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II Przedszkole Miejskie nr 7. – Przedszkolaki zwolnią bowiem pomieszczenia, które przejmie na swoje potrzeby szkoła.
Inwestycja ma sprostać potrzebom obecnych mieszkańców dzielnicy, jak i przyszłych, których miasto się spodziewa.

Przytór i Łunowo, to dawne wsie na wyspie Wolin (półwysep Przytorski), położone 6 km na północny wschód od przeprawy promowej Warszów. Znajduje się tu zabudowa domków jednorodzinnych.

POLECAMY:Studniówki 2018. Tak się bawią maturzyści [ZDJĘCIA]
Niesamowite odkrycie pod peronami dworca [ZDJĘCIA]
Lech - Pogoń: Zobacz zdjęcia kibiców [ZDJĘCIA, WIDEO]
Najlepsza restauracja w Stargardzie? Zobacz TOP 10 [ZDJĘCIA]
Zarobki w policji 2018. Pensje policjantów [RAPORT]
TOP10. To był najbardziej luksusowy hotel w SzczecinieJoanna Maraszek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.