Świnoujście: Nielegalnie wyciętych drzew w pasie wydm jest więcej niż początkowo sądzono

Czytaj dalej
Joanna Maraszek [email protected]

Świnoujście: Nielegalnie wyciętych drzew w pasie wydm jest więcej niż początkowo sądzono

Joanna Maraszek [email protected]

Ten temat w ostatnim czasie nie schodził z ust. Nadplanowa wycinka drzew w pasie nadmorskim pod inwestycję Promenada Zdrowia od początku bulwersowała mieszkańców.

Jako pierwszy nieprawidłowości zauważył i powiadomił o nich magistrat Stanisław Bartkowiak, radny klubu SLD. Okazało się, że uwagi odnośnie przebiegu wycinki były zasadne. W tej sprawie w ubiegłym tygodniu prezydent Świnoujścia zwołał konferencję prasową, w której postanowił wyjaśnić, co się wydarzyło.

- Ostatnie zdarzenie, które miało miejsce w związku z inwestycją Promenada Zdrowia pokazuje, jak człowiek może ingerując w przyrodę dokonać rzeczy, które są niedopuszczalne - mówił Janusz Żmur-kiewicz, prezydent Świnoujścia. - Sygnały, które do nas docierały wskazywały na ogro-mny zakres wycinki, który był tam realizowany. Początkowo przyjmowaliśmy, że właśnie tego wymaga inwestycja. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. Liczba drzew, która została w tym miejscu wycięta, to nie 53, czy 55 więcej, jak pierwotnie nam przekazywano. Na moje polecenie, zlecono firmie zewnętrznej dokonania pomiarów. W oparciu o dokumentację, oszacowała ona skalę nadplanowej wycinki. Dziś jeszcze nie mogę powiedzieć, czy to 100, 200, 300 czy 500 drzew. Wiemy, że wycięto znacznie więcej drzew, niż powinno być wyciętych.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Maraszek [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.