Monika Smól

Święto łunawiaków

Mieszkańcy Wielkich Łunaw latem niemal co tydzień spotykają się w „Chacie Marcina”,  aby wspólnie spędzać czas. Fot. monika smól Mieszkańcy Wielkich Łunaw latem niemal co tydzień spotykają się w „Chacie Marcina”, aby wspólnie spędzać czas.
Monika Smól

Zabawa była przednia. Humory dopisały mimo pogody w kratkę.

- Staram się, by we wsi w weekendy nie było nudno, by „Chata Marcina” tętniła życiem - mówi Zbigniew Kiljan, sołtys Wielkich Łunaw. W sobotę mieszkańcy, a z nimi m.in. chełmnianie, świętowali Dzień Łunawiaka. Nie zabrakło konkursów, turnieju siatkówki plażowej, pokazów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, muzyki i tańca. Dzieci robiły wielkie bańki, chętni jeździli bryczką lub na kucyku. Ku radości dzieci strażacy utworzyli kurtynę wodną, a najmłodsi szaleli w basenie z piłkami i w dmuchanym zamku. Były lody i wata cukrowa.

W sobotę w „Chacie Marcina” odbędzie się kolejna zabawa taneczna. Początek: godz. 19.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.