Świetlica dostała meble od firmy A.Z. Iwaniccy

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Świetlica dostała meble od firmy A.Z. Iwaniccy

Łukasz Koleśnik

Jeszcze w styczniu słychać echa naszej zeszłorocznej akcji Świąteczne Pogotowie. W czwartek, 14 stycznia, firma Iwaniccy dostarczyła meble do świetlicy w Gubinie.

Dzieci ze świetlicy przy ul. Gdańskiej w Gubinie po raz drugi miały powody do radości. W grudniu otrzymały paczki, dzięki zaangażowaniu naszych Czytelników. Pomoc oferował też pan Andrzej Iwanicki, który prowadzi zakład meblowy w Gubinie. Dostarczenie mebli było możliwe dopiero w styczniu, po ich wykonaniu.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni panu Iwanickiemu za podarowanie nam sofy, 40 materacy oraz puf . Chcieliśmy żeby każde dziecko miało możliwość korzystania z nich. Zawsze około 40 dzieci gościmy w czasie ferii zimowych bądź na wakacje. Poprzednie materace miały już osiem lat i znajdowały się w kiepskim stanie - mówi Izabela Ratajczyk, pełnomocnik ds. uzależnień, która też zajmuje się świetlicami. Dzieci ochoczo rozpakowały prezenty. A to nie wszystko - Pan Andrzej zaproponował, że dowiezie pufy kubełkowe, które według niego świetnie się sprawdzają - przyznała pani Izabela.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.