Strajk nauczycieli. Nie będzie kłopotu z komisjami egzaminacyjnymi

Czytaj dalej
Małgorzata Klimczak

Strajk nauczycieli. Nie będzie kłopotu z komisjami egzaminacyjnymi

Małgorzata Klimczak

106 szkół w Szczecinie i 658 szkół w województwie zachodniopomorskim przystąpiło do strajku. Najtrudniejsze zadanie dla szkół to przeprowadzenie egzaminów gimnazjalnych, które rozpoczynają się w środę.

W Szczecinie na 52 przedszkola publiczne strajkuje 28, na 41 szkół podstawowych strajkuje 38, na 33 szkoły ponadgimnazjalne strajkuje 29 i na 13 szkół specjalnych protestuje 11.

W Centrum Kształcenia Sportowego do strajku przystąpiło 98 proc. kadry nauczycielskiej i 30 proc. pracowników niepedagogicznych. Szkoła zdecydowała się przyjąć 25 przedszkolaków.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.