Grzegorz Drążek

Stargard: Pasażerom komunikacji miejskiej przydałby się przystanek jak najbliżej skrzyżowania

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie chce wyznaczyć tymczasowe przystanki obok bloku B5, w sąsiedztwie skrzyżowania. Czeka jednak na odbudowanie Fot. GD Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie chce wyznaczyć tymczasowe przystanki obok bloku B5, w sąsiedztwie skrzyżowania. Czeka jednak na odbudowanie rozebranego chodnika
Grzegorz Drążek

Zakończył się kolejny etap prac na przebudowywanej alei Żołnierza. Autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji jeżdżą teraz ulicą 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty do zakładu karnego.

Przebudowa alei Żołnierza dotyczy odcinka od placu Słonecznego do ulicy 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty. Od dwóch miesięcy autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Stargardzie w ogóle nie zatrzymują się na alei Żołnierza.

Uwolnili skrzyżowanie

Pasażerowie miejskiej komunikacji, którzy mieszkają w rejonie bloków B3, B4, B5 i B6 na osiedlu Zachód musieli pokonywać długie dystanse, żeby dotrzeć do najbliższych przystanków.

W tym tygodniu ich sytuacja nieco się poprawiła. Trwające od kilku tygodni prace na skrzyżowaniu alei Żołnierza i ulicy 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty się zakończyły i przez skrzyżowanie mogą teraz jeździć autobusy. Miejski przewoźnik wydłużył więc trasę linii numer 28. Nie kończy się ona teraz na pętli Moniuszki, jak to było w ostatnich dwóch miesiącach. Autobusy 28 jadą dalej przez ul. 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty, a na skrzyżowaniu z aleją Żołnierza skręcają w prawo i jadą do zakładu karnego. Tam zawracają i pokonują tę samą trasę do pętli Moniuszki.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Grzegorz Drążek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.