Wioletta Mordasiewicz

Stargard. Oni pomagają zwalczać nałogi

Podziękowania odebrała też pani Janina, (z lewej), żona Henryka Parkitnego. - Rzadko był w domu, bo pomagał innym walczyć z nałogiem - dziękowali Aldona Podziękowania odebrała też pani Janina, (z lewej), żona Henryka Parkitnego. - Rzadko był w domu, bo pomagał innym walczyć z nałogiem - dziękowali Aldona Bartosik, prezes Ali z mężem Robertem
Wioletta Mordasiewicz

Organizowane Dni Trzeźwości, turnieje sportowe, edukowanie uczniów, obozy terapeutyczne, a przede wszystkim ludzie rzucający picie alkoholu - to największe sukcesy klubu abstynenta Ala.

Jubileusz 30-lecia świętuje w tym roku Stargardzkie Stowarzyszenie Klub Abstynenta Ala. Obchody odbyły się w Domu Kultury Kolejarza, gdzie abstynenci udowodnili, że można się bawić na trzeźwo.

Założycielka Ala

Alicja Opala, terapeutka Zakładu Karnego w Stargardzie, w 1987 roku zainicjowała powstanie grupy samopomocowej, przekształconej w grupę AA i Klub Abstynenta.

- Pamiętam wszystkie przeprowadzki, rozmowy, ze wszystkimi prezesami ściśle współpracowałam - wspomina Danuta Bojarska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stargardzie. - Nie przypuszczałam nawet, że Henia Parkitnego na obchodach 30-lecia mogłoby nie być. Zawsze go ciepło wspominam. Cieszę się, że my jako komisja do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych, mogliśmy do tego klubu kierować osoby, czasem prośbą, czasem groźbą, tłumaczeniem. Wiele osób poszło do Ali, skorzystało i wielu z nich się udało. To jest radość, którą się czerpie z tej pracy.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.