Stargard: Nowe mieszkania na Tańskiego. Zamiast "getta" - nowiutkie i komfortowe

Czytaj dalej
Fot. Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska

Stargard: Nowe mieszkania na Tańskiego. Zamiast "getta" - nowiutkie i komfortowe

Emilia Chanczewska

Są wybudowane dla tych, którzy czekają na zamianę z urzędu, a poprawiła się ich kondycja finansowa i mogą zamieszkać w zdecydowanie lepszych warunkach.

Zamiast tworzenia „getta”, mieszkań o niskim standardzie, oczekujący na ich przyznanie mogą zamieszkać w nowiutkich i komfortowych, ustawnych i jasnych mieszkaniach z dużymi balkonami, schowkami lub komórkami na piętrach. Na parterze dodatkowo z ogródkami, a na poddaszu ścianami i oknami z klimatycznymi skosami.

Mieszkania są w wysokim standardzie, mają powierzchnię od 30 do ponad 50 m kw., C.O. Oferta jest atrakcyjna, ale dla tych, którzy nie upierają się na mieszkanie w śródmieściu. Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oddało do użytku nowy blok przy ul. Tańskiego 6 a, b, c, na os. Lotnisko.

Dla kogo są przeznaczone?

- Dla chętnych ubiegających się o zamianę lokali z miasta lub oczekujących na listach przyznawania mieszkań, lokali docelowych - tłumaczy Marek Czabanowski z biura przydziału i zamiany mieszkań STBS. - Muszą spełniać odpowiednie warunki dochodowe. Przy zamianach z urzędu muszą zdać posiadany lokal do dyspozycji wynajmującego.

To mieszkania dla rodzin 1-4-osobowych.

- Chcemy budować nowe mieszkania i przeznaczać je dla osób, które oczekują na zamianę z urzędu, by polepszyć sobie warunki mieszkaniowe, ale i by pozostawić w mieście uwolniony lokal, może gorszej kategorii, ale też o zdecydowanie niższym czynszu dla osób oczekujących głównie na listach, których kondycja finansowa jest zdecydowanie słabsza - dodaje Agata Kmieć-Łuciuk, dyrektor wydziału polityki społecznej w stargardzkim magistracie. - Osoby, które zdecydują się zamieszczać przy Tańskiego 6 mogą skorzystać z ulg, obniżek czynszu, które przewidziane są dla lokali komunalnych. Określony jest próg dochodowy, na nieco wyższym poziomie, niż poziom dochodów umożliwiający w ogóle ubieganie się o lokal komunalny. Obniżka jest możliwa na poziomie od 20 do 40 procent wartości czynszu. Wyliczana jest indywidualnie, w zależności od dochodów rodziny.

Informacji zasięgnąć też można w biurze przydziału i zamiany mieszkań STBS, pod numerem 91-819-22-90.

Emilia Chanczewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.