Stargard. Na razie tymczasowe parkingi

Czytaj dalej
Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Stargard. Na razie tymczasowe parkingi

Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Wolne przestrzenie w mieście będą zagospodarowywane na parkingi. Pierwszy utwardzą przy galerii.

Docelowo około stu miejsc postojowych powstanie w pobliżu Galerii Handlowej Starówka. Na razie miasto szykuje się do utwardzenia placu po dawnych pawilonach handlowych.

Mieszkańcy dopominają się o to od kilku miesięcy.

- Auta zakopują się w piachu - żalą się kierowcy. - A jak popada deszcz, to w nim grzęzną. Miasto powinno zaraz po rozwaleniu pawilonów utwardzić teren skoro zezwolono tu parkować.

Miasto tłumaczy, że sprawy nie można było załatwić szybko.

- Na ukończeniu jest projekt techniczny związany ze zrobieniem tam tymczasowego parkingu - wyjaśnia Grzegorz Chudzik, inżynier miasta. - Musi go zaopiniować wojewódzki konserwator zabytków. Nie będzie to zagospodarowanie docelowe. Plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje w tym miejscu parkingu. Ale póki co, teren zostanie utwardzony. Stanie się to jeszcze w tym półroczu.

Ma tam zostać położona betonowa kostka. W efekcie powstanie ok. 50 miejsc.

- Docelowo będzie ich więcej, ale to zadanie będziemy etapować - dodaje Grzegorz Chudzik. - W okolicy galerii będzie ich około stu, ponieważ są tam jeszcze kolejne pawilony przeznaczone do rozbiórki.

Inwestycja, do której przygotowuje się miasto nieco zaspokoi głód parkingowy na starówce. Kolejnym rozwiązaniem, które ma zostać wcielone w życie ma być utwardzenie terenu po przedszkolu przy ul. Włosienniczej. On także ma zostać przeznaczony na potrzeby zmotoryzowanych.

- Docelowo ma on inne przeznaczenie - zastrzegał niedawno Rafał Zając, wybrany na prezydenta Stargardu. - Ten teren za jakieś 10 lat może nam być potrzebny na fukcje publiczne. Ale póki co, będzie mógł służyć jako tymczasowy parking.

Miasto informuje o dalekosiężnych planach związanych z zagospodarowaniem przestrzeni miejskiej na miejsca postojowe. Brana jest pod uwagę pętla autobusowa na pl. Wolności. Po budowie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego pętla zniknie. Nie wyklucza się, że za ok. 2 lat plac będzie służył jako jeden z centralnych, nieodpłatnych parkingów. Jak mówił niedawno Rafał Zając, zamontowana tam sygnalizacja świetlna pozwoli kierowcom wyjeżdżającym na płynne włączenie się do ruchu na ul. Piłsudskiego.

- Na każdym osiedlu przestrzenie powinny być wygospodarowywanie na miejsca postojowe - zapewniał. - Będziemy ich wspólnie szukać ze wspólnotami i spółdzielnią.

Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.