Stargard ma władze w pełnym składzie. "Wybory były świętem demokracji"

Czytaj dalej
Wioletta Mordasiewicz

Stargard ma władze w pełnym składzie. "Wybory były świętem demokracji"

Wioletta Mordasiewicz

Wczoraj Rafał Zając ślubował służyć miastu i jego mieszkańcom.

Mamy wielką satysfakcję z frekwencji i zaufania mieszkańców

Zwycięzca przedterminowych wyborów w Stargardzie Rafał Zając jest od wczoraj pełnoprawnym prezydentem Star-gardu. Odebrał zaświadczenie o wyborze na prezydenta podczas specjalnie zwołanej sesji rady miejskiej.

– Życzę powodzenia w podejmowaniu trafnych decyzji związanych z rządzeniem miastem – powiedziała wręczając prezydentowi nominację Anna Szymańska, szefowa Miejskiej Komisji Wyborczej.

Ślubował służyć miastu

Rafał Zając, kandydat niezależny, który w wyborach pokonał Ireneusza Rogowskiego z Prawa i Sprawiedliwości i Zofię Ławrynowicz z Platformy Obywatelskiej, złożył wczoraj uroczyste ślubowanie.

– Decyzję o starcie w wyborach podjąłem w poczuciu odpowiedzialności za rozpoczęte sprawy miasta, za zespół, za dzieło i spuściznę śp. Sławomira Pajora – mówił wczoraj po ślubowaniu nowy prezydent Stargardu. – Trudno mi dziś fetować zwycięstwo, ale ja i mój zespół mamy satysfakcję z zaufania mieszkańców. Jesteśmy zbudowani frekwencją wyborczą. Wybory w Stargardzie były prawdziwym świętem demokracji. Wszyscy możemy być z tego bardzo dumni.

Nowy prezydent podziękował wszystkim, którzy oddali na niego głos w wyborach, przede wszystkim osobom starszym, którzy w niedzielę, 9 kwietnia, przyszli do urn. Zapowiedział, że zrobi wszystko, by nie zawieść zaufania mieszkańców, obiecał realizować obietnice wyborcze.

Są już zastępcy

Władze Stargardu mają pełny skład. Wczoraj Rafał Zając przedstawił najbliższych współpracowników. Funkcję zastępcy prezydenta zachowała Ewa Sowa. Nadal będzie zajmować się edukacją, kulturą i polityką socjalną.

– W tych dziedzinach jest po prostu ekspertem i warto dalej z jej wiedzy korzystać – zapewnia świeżo upieczony prezydent.
– Cieszę się, że będę mogła kontynuować to, co zaczęłam – komentuje Ewa Sowa.

W powołaniu drugiego zastępcy też nie było niespodzianek. Tak jak pisaliśmy wcześniej, został nim Piotr Mync, niegdyś prezes Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

– Wiedzy, fachowości i kompetencji panu Piotrowi wystarczy na wiele różnych stanowisk w kraju – tak rekomenduje swojego zastępcę Rafał Zając.

Piotr Mync będzie się zajmował sprawami gospodarczymi i mieszkalnictwem.

– To dla mnie duża radość i satysfakcja, że taką propozycję otrzymałem – mówi Piotr Mync.

Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.