Stargard. Błoto z placu budowy i z pól brudzi mieszkańcom ulice

Czytaj dalej
Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Stargard. Błoto z placu budowy i z pól brudzi mieszkańcom ulice

Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Do redakcji Głosu napisał mieszkaniec osiedla Lotnisko. Prosi o interwencję w sprawie sytuacji w tym rejonie miasta.

- Piszę w sprawie budowy, a konkretnie trzech, które trwają równocześnie na osiedlu Lotnisko w Stargardzie - relacjonuje stargardzianin. - Pojazdy opuszczające teren budowy, a są to ciężarówki i koparki, wyjeżdżają zabłocone, nanosząc błoto na drogę publiczną. Jest go czasami pełno na ulicach Rogalskiego i Tańskiego. Na jezdniach jest bardzo ślisko. Strach iść wzdłuż ulicy, ponieważ samochody chlapią na pieszych błotem.

Mieszkańcy ulicy Tańskiego potwierdzają, że taki problem istnieje.

- Jak przejeżdżają auta to błoto pryska na przechodniów - mówią stargardzianie.

Ale nie tylko. Od zabłoconej jezdni brudzą się też auta.

- Warto wspomnieć jak wygląda mój samochód, kiedy przejeżdżam ulicą - kontynuuje Czytelnik. - Jakbym jeździł po polu. Okoliczne ulice wcale nie wyglądają lepiej. Wykonawcy powinni zamontować maty czyszczące lub w inny sposób oczyszczać samochody z błota.

Czytelnicy zwracają uwagę na zapisy kodeksu wykroczeń.

- Kto zanieczyszcza drogę publiczną podlega karze grzywny do 1500 zł, a kto uchyla się od obowiązku oczyszczania i usuwania z odcinków dróg publicznych błota, śniegu podlega karze do 1000 zł - przypomina obowiązujące przepisy stargardzianin. - Może warto zająć się tą sprawą zanim dojdzie do jakiejś tragedii, gdy jadący samochód nie wyhamuje przed przejściem z powodu błota albo kogoś zrani kamyczek strzelający spod kół ciężarówki.

Na osiedlu Lotnisko w Star-gardzie budowę wielorodzinnego bloku prowadzi Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

- Mamy tam tylko jedną inwestycję - odpowiada Natalia Czajkowska-Rzeszut, kierowniczka działu przygotowania inwestycji w stargardzkim TBS. - Powstaje budynek mieszkalny przy ulicy Tańskiego 6 a, b, c. Prace prowadzone są przez przedsiębiorstwo budowlane Marbud.

TBS twierdzi, że wykonawca ma już za sobą etap brudnych robót.

- Zakończono betonowanie elementów konstrukcyjnych, a charakter obecnie prowadzonych prac nie powoduje zanieczyszczenia przyległej ulicy Tańskiego - zapewnia Natalia Czajkowska-Rzeszut. - Niemniej jednak, zarówno wykonawca, jak i inspektor nadzoru robót budowlanych działający z ramienia naszej półki, zwracają uwagę by nie zanieczyszczać dróg przyległych do placu budowy.

Jak opowiadają mieszkańcy część zanieczyszczeń, które lądują na ulicy pochodzi także z pobliskich pól.

- Ulicą jeździ też ciężki sprzęt należący do Dutch Farmers - mówią. - Jeździ, choć powinien korzystać z objazdów.

Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.