Staliśmy się bardziej ekologiczni, czy nie lubimy płacić za foliówki?

Czytaj dalej
Fot. Fot. Piotr Mizerski / Polskapresse
Bogna Skarul

Staliśmy się bardziej ekologiczni, czy nie lubimy płacić za foliówki?

Bogna Skarul

Aż o 40 proc. spadła sprzedaż toreb foliowych w sklepach od momentu wprowadzenia opłaty recyklingowej za „foliówki”. Ale niektóre sieci nie odprowadzają takiej opłaty, bo wprowadziły inne torby plastikowe.

Dyskonty i markety często oferują torby foliowe o grubości, która nie powoduje, że muszą płacić opłatę recyklingową. Postawili na grubsze foliówki. Tak postąpiły między innymi Biedronka, Auchan, Kaufland. Ale większość małych sklepów, gdzie były „foliówki” zgodnie twierdzi, że w ubiegłym roku aż o około 40 proc. spadła w ogóle ich sprzedaż.

- Coraz częściej klienci przychodzą z własnymi siatkami - przyznaje sprzedawczyni z Lidla przy ul. Witkiewicza, ale nie potrafi stwierdzić, czy klienci robią to ze względu na konieczność płacenia za foliówki, czy dlatego, bo chcą dbać o środowisko. - Z kolei te grubsze foliówki są trwalsze przy użytkowaniu, na pewno ma to wpływ na częstsze z nich korzystanie. One nie są już tak często wyrzucane do śmieci jak poprzednie - podpowiada.

Podatek z foliówek nie zasili walki ze smogiem

Pozostało jeszcze 44% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Skarul

Zajmuję sie takimi tematami jak gospodarka morska, biznes, inwestycje, ale też pogoda. Ale tak naprawdę to piszę to co jest akurat tematem dnia. Jak zreszta większość dziennikarzy w regionalnych gazetach i portalach. Przyznam się jednak do tego, że moim ulubionym pytaniem i pytaniem jakie najczęściej zadaję jest "dlaczego". Bo interesuje mnie motywacja, powiązania, co z czego wynika i dlaczego ludzie tak a nie inaczej postępują.    

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.