Stadion Pogoni będzie jednak inny. Zobacz, co się zmieniło [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Sebastian Wołosz
Bogna Skarul

Stadion Pogoni będzie jednak inny. Zobacz, co się zmieniło [ZDJĘCIA]

Bogna Skarul

Parametry obiektu będą inne niż wcześniej mówiono. W tej chwili zaprojektowane jest około 20500 miejsc siedzących (w tym 145 dla osób na wózkach i 145 dla ich opiekunów) i około 850 miejsc dla samochodów, w tym dla aut osób niepełnosprawnych około 45. Stadion ma kosztować około 250 mln zł.

Mniejsza liczba miejsc dla kibiców, więcej dla aut

- To liczby w przybliżeniu, bo jeżeli zmienią się jakieś przepisy dotyczące np. kwestii bezpieczeństwa, to możliwe, że trzeba będzie coś korygować i ostateczne wartości będą nieznacznie się różnić - tłumaczy Dariusz Sadowski z Urzędu Miasta Szczecin podawane liczby dotyczące różnych parametrów związanych ze stadionem.

- Tak samo, jeśli chodzi o koszt budowy - twierdzi Michał Przepiera, zastępca prezydenta miasta. - Ile rzeczywiście będzie kosztował stadion będziemy wiedzieli po zakończeniu jego budowy - dodaje i tłumaczy, że w lipcu zostanie ogłoszony przetarg na budowę i wtedy dopiero poznamy cenę wykonawcy: - To będzie trudna budowa, bo w jej trakacie muszą być jednocześnie rozgrywane mecze. Poza tym w czasie trwania prac mogą się przecież zmienić ceny materiałów, a to ma wpływ na ostateczny koszt.

Przepiera przyznaje, że trzeba było zmienić projekt, którym jeszcze w 2013 r. zajął się Janusz Pachowski z warszawskiego biura projektów.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Skarul

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.