Mariusz Parkitny

Środowisko szczecińskich prawników zaszokowane. Jak prokuratura wzięła się za sędzię

Środowisko szczecińskich prawników zaszokowane. Jak prokuratura wzięła się za sędzię
Mariusz Parkitny

Prokuratura chce stawiać zarzuty sędzi w sprawie, która od dawna jest prawomocnie zakończona. - Prokuratura nie ma do tego prawa - alarmuje prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Prokuratura Krajowa ujawniła, że chce postawić zarzuty przekroczenia uprawnień sędzi Izabeli E. z Sądu Rejonowego w Szczecinie. Dlatego 2 kwietnia 2019 r. wystąpiła do sądu dyscyplinarnego w Warszawie o uchylenie jej immunitetu. Poszliśmy tropem tych informacji. Odkryliśmy zaskakujące fakty.

Okazuje się, że od ponad roku sprawa sędzi E. jest już prawomocnie zakończona i nie wiadomo, na jakiej podstawie prokuratura chce teraz stawiać jej zarzuty. Zdaniem prawników nie ma do tego prawa, bo w styczniu 2018 r.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.