Bogna Skarul

Sprzedają hotel Amber Baltic w Międzyzdrojach

W sumie Warimpex sprzedał udziały w ośmiu hotelach: w pięciu w Polsce, dwóch w Czechach i jednym w Rumunii W sumie Warimpex sprzedał udziały w ośmiu hotelach: w pięciu w Polsce, dwóch w Czechach i jednym w Rumunii
Bogna Skarul

- Ale dla nas i dla naszych gości nic się nie zmienia - mówi Monika Kowalska z Vienna House Amber Baltic

Spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs Aktiengesel-lschaft (Warimpex) poinformowała o sprzedaży części hoteli (w tym Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje) ze swojego portfela na rzecz tajskiego inwestora U City Public Company Limited (U City).

- Ale dla nas, pracujących w hotelu i dla naszych gości nic się nie zmienia - podkreśliła Monika Kowalska z Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje.

Transakcja obejmuje udziały w ośmiu hotelach stanowiących 50 proc. całych aktywów nieruchomościowych Warim-pexu o wartości nieruchomości w wysokości 180 mln euro.

Warimpex zaznacza, że transakcja ta nie obejmuje udziałów UBM Development AG (UBM), który ma 50 proc. udziałów w dwóch z ośmiu hoteli.

Zdaniem Warimpexu transakcja powinna wywrzeć pozytywny wpływ na przychody firmy szacowane na 15-20 mln euro. Zamknięcie transakcji możliwe będzie po spełnieniu warunków typowych dla tego rodzaju transakcji nieruchomo-ściowych, zdaniem Warimpexu nastąpi to do lata 2017 r.

- Od 2015 roku ponownie rośnie atrakcyjność inwestycji w nieruchomości hotelowe w regionie Europy Środkowej i Wschodniej - skomentował transakcję Franz Jurkowitsch prezes Warimpexu i dodał: - Wykorzystujemy ten dobry moment. Transakcja zdecydowanie zwiększy nasze możliwości działania, otwierając spółkę na realizację nowych projektów.

Prezes Jurkowitsch przyznał, że przychód ze sprzedaży firma chce przeznaczyć na poprawę struktury kapitałowej oraz na nowe projekty deweloperskie. Dodał, że jest możliwe, że nowe projekty deweloperskie będą realizowane także wspólnie z U City jako przyszłym partnerem, który rozpoczyna działalność w naszym regionie.

- Nasza przyszłość nadal będzie związana z projektami hotelarskimi i nieruchomościami biurowymi w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Rosji, ponieważ rynki te ostatnio dojrzały i doskonale się rozwijają - twierdzi Jurkowitsch. - Polska pozostanie dla Warimpex jednym z kluczowych rynków.

Obecnie realizowane są nowe projekty w Łodzi i Krakowie (Chopin Office, Mogilska Office - obie w Krakowie, oraz Ogrodowa Office w Łodzi). Kolejne możliwości dla nowych projektów deweloperskich są przedmiotem analiz.

Również fundacje Amber Privatstiftung i Bocca Privatstiftung, będące jednymi z głównych akcjonariuszy Warimpexu, podpisały porozumienie o zbyciu wszystkich udziałów w Vienna International Hotel Management Aktiengesellschaft (Vienna House) - spółce zarządzającej, która prowadzi wszystkie osiem sprzedawanych hoteli - na rzecz U City.

Transakcja sprzedaży objęła następujące obiekty:

Czechy: Vienna House Diplomat Praga, angelo by Vienna House Pilzno (50 procentowy udział).

Polska: andel’s by Vienna House Łódź, andel’s by Vienna House Kraków (spółka prowadząca), Vienna House Easy Chopin Kraków, angelo by Vienna House Katowice (50 procentowy udział), Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje.

Rumunia: angelo by Vienna House Bukareszt.

Nowy udziałowiec U City PCL jest notowaną na giełdzie tajską spółką dewelopersko-inwestycyjną z ponad 30-letnim doświadczeniem i wartością giełdową w 453 mln euro. U City nabywa i rozwija nieruchomości komercyjne w okolicach lokalnych linii komunikacyjnych zarówno w kraju jak i za granicą.

Bogna Skarul

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.