Mariusz Parkitny

Sprawa Radosława Warawki. Sąd wie już wszystko o sprawie zabójstwa w Dąbiu. Zastanawia się nad wyrokiem

Sprawa Radosława Warawki. Sąd wie już wszystko o sprawie zabójstwa w Dąbiu. Zastanawia się nad wyrokiem
Mariusz Parkitny

Ruszył proces apelacyjny w sprawie najbardziej bulwersującej zbrodni ostatnich lat w Szczecinie. Oskarżony nie przyznaje się do zabicia matki, ojczyma i przyrodniego brata. Prawomocny wyrok ma zapaść za dwa tygodnie.

Prawomocny wyrok ma zapaść za dwa tygodnie. Wczoraj sąd wysłuchał obu stron. Radosław Warawko chce uniewinnienia. Rok temu został skazany na dożywocie. Prokuratura chce utrzymania tego wyroku.

Prawomocny wyrok miał zapaść już w listopadzie ubiegłego roku, ale przed wejściem na salę rozpraw oskarżony poczuł się źle i trafił do szpitala. Sąd dał mu ponad dwa miesiące na zbadanie staniu zdrowia. Efekt: nie ma przeszkód, aby uczestniczył w rozprawie. W międzyczasie oskarżony zmienił adwokata. Twierdzi, że potrójnego zabójstwa dokonali jego koledzy. Sąd pierwszej instancji nie uwierzył mu. Co zrobi sąd apelacyjny?

O czym przeczytasz dalej?

 

- dlaczego doszło do najbrutalniejszego mordu w Szczecinie ostatnich lat?

- jaki wyrok zapadł w pierwszej instancji

- na kogo zrzuca winę główny oskarżony

 

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.