Spółdzielnia remontowała balkon. "Ale jest w gorszym stanie niż przedtem"

Czytaj dalej
Anna Folkman [email protected]

Spółdzielnia remontowała balkon. "Ale jest w gorszym stanie niż przedtem"

Anna Folkman [email protected]

Zdaniem pani Marii, konserwatorzy zostawili jej balkon w jeszcze gorszym stanie niż był. Prace wstrzymano na żądanie właścicielki - informuje spółdzielnia i zapowiada remonty.

W jednym z lokali należących do Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólny Dom” przy ul. Chopina 66 odbyła się konserwacja balkonu. Okazuje się, że po wizycie panów konserwatorów balkon wygląda jeszcze gorzej niż przedtem.

- Widoczne są np. pręty zbrojeniowe, sam balkon pozostawiony został w stanie nie nadającym się do jego bezpiecznego użytkowania, nie mówiąc już o estetyce - żali się nam pani Maria, mieszkanka bloku.

Spółdzielnia tłumaczy

Skontaktowaliśmy się ze spółdzielnią, by wyjaśnić sprawę. Okazuje się, pracownicy skuli „luźny” beton, którego odspojenie mogło zagrażać bezpieczeństwu osób przebywających na balkonie. Ubytek został uzupełniony zaprawą, a z części zewnętrznej ekranu balkonowego usunęli odparzony tynk. Natomiast miejsca, w których widoczne były zbrojenia, zostały zabezpieczone mrozoodporną zaprawą klejową.

- Konserwatorzy nie zabezpieczyli jedynie zbrojeń znajdujących się na dole ekranu (na zewnętrznej jego części), prace te miały być kontynuowane podczas kolejnej wizyty konserwatorów - twierdzi Tomasz Luleczka, kierownik Administracji Osiedla „Arkońskie”.

- Prace miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom balkonu, a nie poprawę jego estetyki. Prace zostały przerwane na wyraźne żądanie właściciela mieszkania - podkreśla Tomasz Luleczka. - Jednocześnie informujemy, że na Osiedlu Arkońskim aktualnie przeprowadzany jest program rewitalizacji balkonów. W tym roku wykonywany jest remont kapitalny balkonów i elewacji budynku przy ul. Zakole 14-23. Od 2018 roku rozpoczęte zostaną prace polegające na remontach balkonów w budynkach przy ul. Chopina. Ponadto należy zauważyć, że zgodnie z regulaminem porządku domowego, zasad współżycia mieszkańców i użytkowania lokali w spółdzielni - malowanie ścian balkonu należy do obowiązków właściciela mieszkania.

Trzeba czekać

- Ale balkon jest w gorszym stanie niż przedtem - pisze pani Maria. - Nie wyobrażam sobie, aby taki miał pozostać do chwili rozpoczęcia remontu balkonów w całym budynku, czyli przez następne trzy lata, ponieważ remonty mają rozpocząć się w 2018 roku, a nie wiadomo jeszcze jaka będzie kolejność prac. Mam nadzieję, że spółdzielnia w jakiś sposób rozwiąże ten problem, bo na balkon w takim stanie nie można nawet wyjść, a ludzie przechodzący dołem pokazują go palcami. Chyba będę zmuszona umieścić na płycie informację, że w takim stanie balkon pozostawiła spółdzielnia mieszkaniowa. Liczę jednak na dobrą wolę i zrozumienie ze strony spółdzielni a w efekcie doprowadzenie balkonu do stanu używalności.

Aktualnie zasoby mieszkaniowe Spółdzielni „Wspólny Dom” obejmują 232 budynki mieszkalne, w tym: 179 budynków wielorodzinnych i 53 budynki jednorodzinne. W grupie budynków wielorodzinnych spółdzielnia posiada 61 wieżowców i 118 budynków niskich. W obiektach tych znajduje się blisko 12 tysięcy mieszkań o powierzchni użytkowej ponad 578 tys. m kw. powierzchni użytkowej, w których mieszka około 30 tysięcy osób. Spółdzielnia posiada również 218 lokali użytkowych i 1281 garaży oraz włada terenami o obszarze ponad 90 ha. W spółdzielni wyodrębnionych jest terytorialnie pięć osiedli: Osiedle Arkońskie, Osiedle Bp. Bandurskiego, Osiedle Drzetowo, Osiedle Książąt Pomorskich i Osiedle Piastowskie.

Pani Maria przesłała zdjęcia balkonu do spółdzielni, która uparcie twierdzi, że ma czekać

Anna Folkman [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.