Śniatowo i Benice będą mieć wodę. "Czekaliśmy na to 35 lat"

Czytaj dalej
Fot. Fot. Paweł Ukraiński
Paweł Ukraiński

Śniatowo i Benice będą mieć wodę. "Czekaliśmy na to 35 lat"

Paweł Ukraiński

Wodociąg zostanie poprowadzony z Koplina w gminie Golczewo, a woda popłynie z Niemicy. Będzie mieć bardzo dobre parametry jakościowe i smakowe. Także wizualne, co tu nie jest bez znaczenia

Jest szansa, że do Benic dotrzemy w okolicach października lub listopada

Ruszają prace związane z modernizacją sieci wodociągowej mającej dostarczyć czystą wodę do Śniatowa i Benic, w gminie Kamień Pomorski.

Wodociąg będzie liczyć łącznie kilka kilometrów. Zarówno w Benicach jak i Śniatowie zostanie wyłączone bieżące ujęcie.

Wraz z nową inwestycją, mieszkańcy zostaną wyposażeni w nowe wodomierze umożliwiające odczyt radiowy.
Ostatnio w tej sprawie odbyło się spotkanie w Benicach. Mieszkańcy stwierdzili, że nie piją w ogóle wody z kranu.

- To jest moment, na który państwo czekaliście kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Jedna z mieszkanek, chciała się założyć ze mną o to, że przeżyła już naczelników i burmistrzów i tej wody nie dożyje - stwierdził, uczestniczący w spotkaniu Stanisław Kuryłło, burmistrz Kamienia Pomorskiego.

- Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej posiada już wszystkie niezbędne pozwolenia. Mamy pełną dokumentację, a przede wszystkim jesteśmy na to gotowi finansowo. Sieć będzie przebiegała od miejscowości Koplino. W zasadzie będziecie korzystać z wody, którą dysponuje gmina Golcze-wo. Będzie to woda z Niemicy. Na wysokości Benic i Śniatowo zrobimy rozwidlenie i doprowadzimy ten wodociąg do państwa miejscowości - tłumaczył Adrian Guranowski, prezes PGK w Kamieniu Pomorskim.
Łącznie spółka wykona do Benic pięć kilometrów nowego wodociągu. Wraz z zakończeniem prac PGK będzie przełączać poszczególne nieruchomości na nowe zasilanie w wodę.

- Jednocześnie będziemy modernizować sieci i odcinki doprowadzające wodę do państwa domów. Jest szansa na to, że do Benic dotrzemy w okolicach października lub listopada. Mamy nadzieję na szybkie wykonanie tej sieci. Po jej ukończeniu będą jeszcze odbiory, próby ciśnieniowe, uzyskanie zgód i pozwoleń. Taki jest plan, dosyć prosty, nieskomplikowany. Sieć będzie poprowadzona w pasie drogowym. Burmistrz przeprowadził skuteczne negocjacje i możemy rozpocząć budowę. Woda będzie miała bardzo dobre parametry jakościowe i smakowe, ale też wizualne - zapewniał Adrian Gurano-wski.

Zarówno w Benicach jak i Śniatowie zostanie wyłączone bieżące ujęcie. Wraz z nową inwestycją, mieszkańcy zostaną wyposażeni w nowe wodomierze umożliwiające odczyt radiowy.

- 35 lat mieszkam w Benicach, przez ten czas walczyliśmy z kolejnymi burmistrzami. Przez 35 lat na to czekaliśmy, obiecywali wszyscy. Bardzo za to dziękujemy. Doprowadźcie wodę, zróbcie ją. Ja w imieniu wioski, bardzo dziękuje 
- stwierdził jeden z mieszkańców.

Paweł Ukraiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.