Przemysław Franczak

Smecz towarzyski. Tylko prywatne opinie. Czyli jakie?

Smecz towarzyski. Tylko prywatne opinie. Czyli jakie? Fot. Paweł Relikowski
Przemysław Franczak

To prywatna opinia - tłumaczy kontrowersyjny internetowy wpis małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak Ministerstwo Edukacji. - To prywatna opinia - tłumaczy kontrowersyjny wpis dyrektora jednej z krakowskich szkół małopolska kurator oświaty, prywatnie jego żona. Nie oni jedyni zaskakują świat swoimi prywatnymi opiniami, ale posłużę się świeżym przypadkiem tej dwójki, by wyrazić swoją prywatną - oczywiście - opinię.

Nie, rzecz nie będzie wcale dotyczyć petycji o odwołanie ze stanowiska małopolskiej kurator. Sam zresztą znalazłbym dziesięć lepszych do tego powodów niż jej koślawe zdania o „wyłącznie polskich przewodnikach w Auschwitz”, bo za przyłożenie ręki do reformy edukacji skazałbym ją nie tylko na bezrobocie, ale też na wieczne czytanie „O psie, który jeździł koleją”. W szczęśliwy koniec krucjaty przeciw niej zresztą nie wierzę, cały wysiłek wkładam w uchronienie własnych dziatek przed skutkami działalności MEN-u i apostołów dobrej zmiany w szkolnictwie, co chyba zaprowadzi mnie prosto w ramiona prywatnego sektora edukacji. I bankowców, u których będę musiał się na poczet tego zadłużyć.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Przemysław Franczak

Kraków, wszechświat i cała reszta. Wydawca, autor felietonów: społeczno-polityczno-kulturalnego "Smecza towarzyskiego" oraz sportowego "Sporty bez filtra". Korespondent Polska Press Grupy z siedmiu igrzysk olimpijskich.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.