Smecz towarzyski. Do szkoły!

Czytaj dalej
Fot. Pawel Relikowski / Polska Press
Przemysław Franczak

Smecz towarzyski. Do szkoły!

Przemysław Franczak

W rozmowach o oświacie kształt stołu nie ma żadnego znaczenia. Mógłby być nawet rombem, najważniejsze jest to, żeby usiedli przy nim mądrzy ludzie. Najlepiej, brrr, eksperci w dziedzinie, z różnych uczelni i środowisk. Tak, oczywistość tego stwierdzenia jest uderzająca i niemożliwa do zakwestionowania. Jakim więc cudem zabrnęliśmy w tak ślepą edukacyjną uliczkę?

Każdy, kto ma choć trochę oleju w głowie, musi sobie zdawać sprawę, że „oświatowy okrągły stół” na Stadionie Narodowym to igrzyska dla gawiedzi. Zgłosiło się 900 osób (stan na środę), więc jeśli każda z nich chciałaby mówić choć przez minutę, to samych wypowiedzi byłoby netto 15 godzin. Bez przerw. Krótko mówiąc, wielkanocne jaja. Tym bardziej że, przyznam szczerze, ja mam gdzieś, co na temat edukacji mają do powiedzenia pan Marek z Suwałk, były opozycjonista, pani Zofia ze Szczecina, była komunistka czy małżeństwo Elbanowskich, obecni koniunkturaliści. Wszyscy mają lub mieć mogą konta w mediach społecznościowych i tam wypowiadać się do woli. W publicznym dyskursie stawiałbym mimo wszystko na eksponowanie opinii pedagogów, psychologów oraz ludzi zawodowo zajmujących się tworzeniem podstaw programowych. Z ręką na sercu: znacie jakichś? Słyszeliście ich ostatnio? Ktoś im oddał głos? Bo na pewno nie rząd.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Przemysław Franczak

Kraków, wszechświat i cała reszta. Wydawca, autor felietonów: społeczno-polityczno-kulturalnego "Smecza towarzyskiego" oraz sportowego "Sporty bez filtra". Korespondent Polska Press Grupy z siedmiu igrzysk olimpijskich.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.