Słupszczanie byli hojni

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Capar
Zbigniew Marecki

Słupszczanie byli hojni

Zbigniew Marecki

Organizatorzy słupskiego finału WOŚP liczą na kolejny rekord podczas niedzielnej zbiórki pieniędzy.

Około 150 wolontariuszy, w większości pod opieką słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku, wyruszyło wczoraj na ulice miasta, aby uczestniczyć w 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który tym razem odbywał się pod hasłem zbiórki pieniędzy na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej dla seniorów.

– Ludzie dawali nam pieniądze chętnie. Po kilka złotych albo nawet banknoty – powiedziała nam Ola, jedna z wolontariuszek.

Jak zauważyliśmy w Centrum Handlowym Jantar w Słupsku, gdzie odbywał się tegoroczny słupski finał WOŚP, nie brakowało także chętnych osób, które brały udział w licytacji całej masy drobniejszych i większych gadżetów, włącznie z kilogramem jedzenia z jednej z restauracji, przygotowanych przez handlowców z tego centrum.

Około godz. 16 bankowcy już policzyli część datków zebranych podczas kwesty i imprez: wyszło na tę godzinę 55 tysięcy złotych. Organizatorzy spodziewają się, że tym roku padnie kolejny rekord ofiarności ze strony słupszczan i mieszkańców regionu. Jednak nie wszyscy swoje zaangażowanie w WOŚP wyra- żali tylko poprzez datki finansowe.

– Oczywiście, dałem na orkiestrę kilka złotych, ale chciałem zrobić także coś oryginalnego. Dlatego wraz z synem ulepiłem dwa bardzo duże bał- wany. Zrobiłem wiele, aby przypominały Jurka Owsiaka. W ten sposób chciałem mu podziękować za to, że tak długo zajmuje się organizacją WOŚP – mówi Szymon Szatkowski.

Inni biegali dla WOŚP, grali na scenach albo uczestniczyli w imprezach rozrywkowo-kulturalnych. Gdy zamykaliśmy gazetę, licytacje i imprezy jeszcze trwały.

Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.